Reklam Alanı
Sosyal Medya 65 views 0

Facebook’tan Doğrulama: Anlık Haberler’e Üyelik Özelliği Ekleniyor

Facebook’tan Doğrulama

Sosyal medyanın öncü devlerinden biri olan Facebook kuşkusuz yaptığı birçok yenilikle de adından sıkça söz ettiriyor. Bunun yanı sıra Facebook anlık durum ve fotoğraf paylaşımları, fotoğraf etiketleme, iletişim kurma, reklam verme, haber takibi, grup üyelikleri derken iletişimden reklam ve pazarlamaya geniş bir sosyal mecrayı kapsıyor. Hatta bu sayede Facebook internetten para kazanmak için de güzel bir alternatif haline gelmiş durumda. Sonuç olarak sayfasında reklam ya da anlık haberlerle karşı karşıya kalmayan yoktur.

Anlık Haber Özelliği İçin Anlık Çözümler

Anlık haberlerin maddi kaynak sağladığı pek söylenemez. Bunun sonucu olarak da Facebook üye kaybıyla karşı karşıya. Bu duruma çözüm bulmak adına ortaya atılan fikirler yok değil. Bu sorunu çözmek adına üyelik özelliği başlıca çözüm olarak sunuluyor. Son zamanlarda ortalıkta dolaşan Anlık Haberler’e Üyelik Özelliği Ekleniyor haberi içinse Facebook’tan doğrulama geldi.

Zira anlık haberlerden herhangi bir maddi kaynağın sağlanamıyor olması anlık haber sağlayan bazı yayıncıların üyeliklerini geri çekmesine sebep oldu. Ancak bunun sadece bununla sınırlı kalmayıp yalan haberlerin önüne geçmek adına da önemli bir adım olduğunu söylemek mümkün. Çünkü bu sayede yalan haber yaptığı tespit edilen yayıncılar engellenerek kullanıcıların doğru haberlere ulaşması sağlanmış olacak.

Anlık Haberlere Üyelik Özelliğinin Getirdikleri

Anlık Haberlere Üyelik Özelliği Ekleniyor haberi takipçiyi etkilediği kadar yayıncıyı da etkiliyor. Zira bu sayede, ortalıkta dolaşan yalan haberlere maruz kalan okuyucu bu özelliğin en önemli getirisi olarak doğru haberin takipçisi olabilecek. Yayıncı da artan takipçileri sayesinde maddi kaynak sağlayabilecek. Üstelik Facebook bu kazançtan hiçbir kesinti yapmayacak. Bu yeni özelliğin takipçiye ve yayıncıya getirilerini ise zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.