FacebookSosyal Medya

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook’ta gezinirken beğendiğimiz ve kaydetmek istediğimiz videolar karşımıza çıkabiliyor. Bu durumlarda size videoları indirmenizi sağlayacak bazı programlar bulunuyor. Bu yazıda PC’de program kullanmadan nasıl olacağını ve mobil cihazınızda hangi programları kullanarak indirebileceğiniz anlatacağız.

Android Cihazlarda İndirme

SnapTube uygulamasını cihazınıza indirerek başlamanız gerekiyor. Facebook uygulamasında indireceğiniz videoyu açtıktan sonra “…” kısmına tıkladıktan sonra Copy URL deyin ve bunu yaptıktan sonra ekranda bir işaret belirecektir. Buna dokunarak indirmeyi başlatabilirsiniz.

iOS Cihazlarda İndirme

AppStore’dan MyMedia uygulamasını cihazınıza yüklemelisiniz. İndirmek istediğiniz videoyu Facebook uygulamasında açtıktan sonra paylaşma seçeneklerinden Bağlantıyı Kopyala kısmına dokunun ve şimdi de MyMedia uygulamasını açın. Uygulamada savefrom.net web sitesine gittikten sonra kopyaladığınız bağlantıyı sitedeki boşluğa yapıştırın. Beliren seçeneklerinden birini seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

PC’de İndirme

Yöntem 1:İndirmek istediğiniz videonun üzerine tıkladıktan sonra Show Video URL deyin ve bu adresi kopyalayın. www.fbdown.net sitesine gidip kopyaladığınız linki buraya yapıştırın. Daha sonra Download tuşuna tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz.

Yöntem 2:İndirmek istediğiniz videoya sağ tıklayın Copy URL dedikten sonra yeni sekmeye bu adresi yapıştırın. Daha sonra linkteki “www” kısmını silip yerine “mbasic” yazın. Daha sonra bu adreste videoyu açtıktan sonra artık sağ tıklayarak indirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Android ve iOS cihazlarda bir programa ihtiyaç duyarken bilgisayarınızda herhangi bir programa gerek kalmadan dilediğiniz videoyu indirebilirsiniz. PC’de kullanılan yöntem kimi telefonlarda kullanılabilse de gen olarak mobil cihazlarda etkin olmadığını söyleyelim.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Hangi siteden bahsediyorsunuz, size tavsiyem snaptube kullanın, daha kullanışlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu