Oyun

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri | Bilgisayarım Far Cry 5 Kaldırır Mı?

Far Cry 5 Sistem gereksinimleri birçok oyuncu tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. 2018 yılında piyasaya sürülen ve hem hikayesiyle hem de grafikleriyle dikkat çeken bu oyun, halen binlerce kişi tarafından oynanmaktadır. Aksiyon içerikli açık bir dünyaya sahip olan Far Cry 5 oyununu arkadaşlarınızla birlikte oynayabilmeniz de mümkündür. Bizler de bu içeriğimizde Far Cry 5 Sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşacak ve bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldıramayacağını göstereceğiz.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Eğer daha önce Far Cry 5 oyununun gameplay videolarını izlediyseniz veya başka bir cihazda bu oyunu oynadıysanız grafiklerinin ne kadar iyi olduğunu görmüşsünüzdür. Aksiyon tarzında en başarılı oyun serilerinden biri olan Far Cry serisinin en yeni oyunlarından biri olan Far Cry 5 ile uzun oyun süreleriyle birlikte eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Fakat öncelikle bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için de Far Cry 5 Sistem gereksinimlerini incelemelisiniz. Ayrıca PUBG Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri
Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Minimum sistem gereksinimleri, en düşük ayarlarda bu oyunu kaldırabilecek bilgisayarları tanımlamaktadır. Aşağıda bahsedeceğimiz donanım özelliklerine eş değer veya daha yüksek donanım ögelerine sahipseniz, Far Cry 5 oyununu oynayabilirsiniz.

 • Windows 7, 8.1 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX-6300 3.5GHz veya Intel Core i5-2400 İşlemci
 • AMD R9 270 2GB veya NVIDIA GeForce GTX 670 2GB Ekran Kartı
 • 8GB 2133MHz RAM
 • 16Mbps üstü Download hızına sahip internet
 • 40GB Depolama Alanı

Eş değer donanım ögelerine sahipseniz, oyunu 30 ile 60FPS aralığında, düşük-orta ayarlarda oynayabilirsiniz. Fakat daha alt donanıma sahip bir cihazınız bulunuyorsa maalesef Far Cry 5 oyununu oynamanız mümkün değildir. Yine de bu oyunu oynamak isterseniz, donanım ögelerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Far Cry 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Eğer yukarıdaki donanım ögelerinden daha iyi bir sisteme sahipseniz, Far Cry 5 önerilen sistem gereksinimlerini incelemenizi tavsiye ederiz. Far Cry 5 Önerilen sistem gereksinimlerine eş değer veya daha iyi bir bilgisayara sahipseniz bu oyunu yüksek kalitede rahatlıkla oynayabilmeniz mümkün olacaktır.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz veya Intel Core i7-4770 3.4GHz İşlemci
 • AMD R9 290X 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 970 2GB Ekran Kartı
 • 8GB 3000MHz RAM
 • 16Mbps üstü Download hızına sahip internet
 • 40GB Depolama Alanı – SSD Tavsiye Edilmektedir.

Önerilen sistem gereksinimlerinden daha yüksek donanım ögelerine sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa bu oyunu 60FPS+ olarak oynayabilirsiniz. Bu durum da akıcı bir şekilde oyunu oynamanızı sağlayacaktır. Hatta daha üst bir bilgisayara sahipseniz yüksek ve ultra ayarlarda oynamayı bile deneyebilirsiniz.

Far Cry 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Far Cry 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Eğer bilgisayarınız Far Cry 5 oyununu kaldırıyorsa şimdi hemen Steam üzerinden 269TL’ye bu oyunu satın alabilirsiniz. İndirim dönemlerini bekleyerek daha uygun fiyata satın alabileceğiniz bu oyunun ek paketleri de bulunmaktadır ve 539TL’ye varan fiyatlarla satılmaktadır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu