BlogSosyal MedyaWindows

Fatih Şifreleri (En Güncel ve En Son Wi-Fi Şifreleri)

Fatih şifreleri Milli Eğitim Bakanlığı F@tih Projesi kapsamında bakanlığa bağlı okullarda akıllı tahta ve öğrencilere dağıtılan tabletlerde ve Android ve iPhone cep telefonları için wi-fi ağına bağlanmak için gereken şifrelerdir. Bu şifreler bölgeden bölgeye değişiklik gösterdiği gibi okuldan okula da değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca şifreler her senede değişebilmektedir. Bu yazımızda sizlerle fatih şifreleri olan en son ve en güncel şifreyi paylaşacağız. Paylaştığımız şifre 2020 yılı şifresidir, ve fatih şifreleri güncellendikçe yine bu adresten en güncel fatih wi-fi şifresini bulabilirsiniz. Ayrıca dikkatinizi çekebilir: VPN nedir?

Fatih Şifreleri

Fatih projesi kapsamında okullarda akıllı tahtadan, Android ve iPhone cep telefonundan yada tabletlerden bağlanmak için sadece şifre girmek yetmeyecektir. Ayrıca meb.sertifika.gov.tr adresinden cep telefonu, akıllı tahta, tablet ve bilgisayar için sertifikayı cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir. Belirtilen adresteki sertifika yükleme rehberini izleyerek cihazınıza kurulumu yapabilirsiniz.

fatih sifreleri
fatih şifreleri

Şimdi sıra geldi sizlerle en son wi-fi fatih şifreleri paylaşamaya.

 1. En yeni Fatih Wi-Fi Şifresi; !1qaz2WSX3edc4RFV%56
 2. T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 3. F@M2015i#Eb23TC
 4. f1@2t34ih5
 5. {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}
 6. Fatih.1234
 7. verdijm@n1453
 8. 34i3s0t00

Fatih Wi-Fi IP Adresi Alınıyor Hatası

Fatih ağına bağlanırken cep telefonu, tablet yada bilgisayarınızdan ip adresi alınıyor hatası alıyorsanız bu hatayı gidermek için birkaç çözüm yolu bulunmaktadır. Aşağıda sizlere belirtilen çözüm yollarını sırası ile deneyiniz.

 1. Eğer cihazınızda bir VPN programı çalışıyor ise bu programı kaldırınız yada kapatınız. Tekrardan internete girip giremediğinizi deneyiniz. Şayet hala giremiyor iseniz cihazınızı kapatıp açınız ve internete bağlanmayı tekrar deneyiniz.
 2. Sizle yukarıda paylaşılan fatih şifresini doğru girdiğinizden emin olunuz. Şayet kopyala yapıştır yöntemi ile yaptıysanız en son da boşluk olmamasına dikkat ediniz.
 3. Sertifika yüklememiş olabilirsiniz yada yükleme ve kurulum aşamasında sertifika yüklenirken ilgili bilgileri yanlış girmiş olabilirsiniz. İlgili adresten fatih ağına bağlanmak için gerekli sertifikayı tekrar indirip yönergeleri uygulayınız yada aşağıdaki resimde belirtilen şekilde girdiğinizden emin olunuz. Aşağıda hem android cep telefonları hemde iPhone cep telefonları için ilgili görselleri göreceksiniz.
 4. Okullarda fatih ağına bağlanmak için wi-fi dağıtıcısına yakın olduğunuzdan emin olun. Şayet wi-fi yeterince çekmiyor ise fatih ağına bağlanamayacaksınız.
 5. YouTube, Facebook, instagram gibi sosyal ağlara bağlanamazsınız. WhatsApp ile mesaj gönderemezsiniz. Bunun nedeni MEB Fatih internette bu bağlantılara izin vermemektedir.

Sitemizde meb fatih projesi kapsamındaki en son ve en güncel Fatih şifreleri listesini bulabilirsiniz. Fatih şifreleri güncellendikçe sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz. Fatih ağına bağlanmada sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak ziyaretçilerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu