Oyun

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5 Sistem gereksinimleri, birçok oyuncu tarafından merak edilmekte. Efsanevi Forza Horizon oyunun yenisi olan ve geçtiğimiz aylarda duyurulan Forza Horizon 5, yüksek grafikleri ve kaliteli dinamikleri ile ön plana çıkıyor. Geniş bir açık dünyanın yanında yüzlerce arabaya sahip olan bir yarış ve simülasyon oyunu olan Forza Horizon 5, eski oyunlarının üstüne birçok şey katmış gibi görünüyor. Siz de bu oyunu oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınızın yeterli olup olmadığını merak ediyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz!

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri

2021 yılının sonlarında çıkması beklenen ve şuan ön satışta olan Forza Horizon 5, çok yüksek grafiklere sahip olduğu için birçok kişi tarafından eleştirildi. Gelecekteki oyunların böyle olduğunu düşünürsek, Forza Horizon’un yine de iyi değerlere sahip olduğunu görebiliriz. 4. Oyunu ile birlikte büyük bir patlama yapan ve simülasyon konusunda çığır açarak herkese direksiyon seti aldıran bu oyun, çok daha büyük online bir Dünya ile karşımıza çıkacak.

Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri de oyunun kendisi gibi üst seviyelerde. Yani ortalama altında kalan bir bilgisayar ile bu oyunu oynayabilmeniz maalesef mümkün olmayacak. Yine de ortalama bilgisayarlarda da oynanma imkânı sunulacağını belirten geliştirici ekip, oldukça iyi bir iş çıkarmışa benziyor. İlk çıktığı zamanlarda bazı optimizasyon problemleri yaşanacak olsa da zaman içerisinde belirttiğimiz sistem gereksinimleri bu oyunu oynamak için yeterli olacaktır.

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri
Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5 minimum sistem gereksinimleri geçtiğimiz haftalarda geliştirici tarafından açıklandı. Kabul edilebilir seviyedeki bu sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek bir bilgisayara sahipseniz, Forza Horizon 5 oyununu gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i5 750 2.67GHz veya AMD Ryzen 3 3100 3.6GHz İşlemci
 • AMD RX 460 veya NVIDIA GTX 760 2GB Ekran Kartı (Değişebilir)
 • 8GB 2333MHz DDR4 RAM
 • DirectX 12 Sürümü
 • 80GB+ Depolama Alanı
 • 8Mbps Üstü Download hızına sahip internet bağlantısı

Yukarıdaki özelliklerde bir bilgisayar Forza Horizon 5 oyununu 30-60FPS aralığında düşük ve orta ayarlarda oynatabilecek. Fakat minimum değerlere sahip olmak oyunu oynayabileceğiniz anlamına gelse de tam anlamıyla kaliteli bir deneyim yaşayabileceğiniz anlamına gelmiyor. Bu yüzden daha üst donanım ögelerine sahip bir bilgisayarınızın olmasında fayda var.

Forza Horizon 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5 önerilen sistem gereksinimleri şimdilik resmi olarak açıklanmamış olsa da gameplay sunumlarının yapıldığı bilgisayarlar ve birkaç Benchmark testi sonucu tahmin edilebiliyor. Buna göre oyuncular tarafından çıkarılan ve Forza Horizon 5 oyunu için yeterli olacak önerilen sistem gereksinimleri şöyle:

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi (En Güncel Sürüm)
 • Intel Core i7 3820 3.60GHz veya AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz İşlemci
 • AMD RX 570 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB Ekran Kartı
 • 16GB 3200MHz DDR4 RAM
 • DirectX 12 Sürümü
 • 80GB+ Depolama Alanı (M.2 SSD veya Normal SSD önerilmektedir)
 • 16Mbps Üstü Download hızına sahip internet bağlantısı

Bu donanım ögelerine eş değer veya daha yüksek seviyede bir bilgisayarınız varsa, Forza Horizon 5 oyununu 60FPS+ yüksek ve ultra çözünürlüklerde oynayabilirsiniz. RTX ekran kartlarında bulunan ışın izleme teknolojilerinin de oldukça önemli olduğunu ve oyun içerisinde kullanılması gerektiğini bilmeniz faydalı olacaktır. Zaten üretici firma da Forza Horizon 5 için RTX 2070 ekran kartına eş değer veya üstü ekran kartlarını önermektedir.

Forza Horizon 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri
Forza Horizon 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Öncesinde Steam platformunda bulunmayan Forza oyunları, Forza Horizon 5 ile artık alınabilir durumda. Hatta şu an Steam üzerinden ön sipariş verebilmeniz mümkün. 299TL ile 499TL aralığında, farklı paketler halinde satın alınabilen bu oyunumuzu şimdiden sipariş ederseniz, çıktığı gün direkt olarak oynama şansı bulabilirsiniz. Umarız Forza Horizon 5 sistem gereksinimleri, kendi bilgisayarınız için yeterlidir ve oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Benzer bir içerik olan Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu