Kapat
Fox, Alien'ın Yeni Oyun Serisinde Sega'nın Tüm Çizgilerinden Ayrılıyor
Oyun 190 views 0

Fox, Alien’ın Yeni Oyun Serisinde Sega’nın Tüm Çizgilerinden Ayrılıyor

Fox, Alien’ın Yeni Oyun Serisinde Sega’nın Tüm Çizgilerinden Ayrılıyor. Sega’nın yayıncılığı sayesinde yayınlanmış olan Ailen oyunlarının sonrasında, seri ile alakalı FOX kendi yapmış olduğu planları işleme sokmayı düşünmeye başladı. Son olarak 2014 senesinde Sega yayıncılığında oyuncuları ile buluşan Ailen: Isolation, markasının yeniden uyanışı açısından oldukça mühim bir oyun olmuştu. Steam’da olan oyunculardan 9/10 puan almış ve Twitch’te her gün binlerce meraklısı tarafından yayın yapılan oyun, koskocaman başarıları da yanında getirmeyi başarmıştı. Buna karşılık olarak oyunun tüm haklarını elinde tutan FOX, oyun sektörü içerisine bu yapım sayesinde girmeyi planlıyor.Fox, Alien'ın Yeni Oyun Serisinde Sega'nın Tüm Çizgilerinden Ayrılıyor

Cold Iron Studios Satın Almıştı

FOX’un yapmış olduğu planlarını gündeme getirmesi ilk olarak yapımcısı Cold Iron Studios’un satın alarak kendi bünyesine katması ile oluştu. Yeni Ailen oyununun üzerine kurulmuş yeni ve çeşitli fikirlerin alışverişi olmasının ardından, Sega’nın etrafından tamamiyle ayrılmış olan farklı bir oyunun yapılacak olmasına kesin karar verilmiştir. Öncelik olarak planlanmış olan ilk şey, oyun içeriğinin daha aksiyon tabanlı bir yapıda olabilmesi. Düşünülenlere göre Gedikli Ailen meraklılarını daha en başından irite edecek olan bu fikir oyunun tüm yapısıyla değişim gösterecektir.


Bunların dışında FoxNext Games, oyunu ‘kalıcı bir seri’ olarak gündeme gelmekten bahsediliyor. Bunun anlamı ise; eklentiler ile desteklenen, uzun vadeli tüm oyuncuların hem para hem de zaman açısından harcayabileceği bir oyun yapısında oyun olabilmesi. Bu durum oyuncu tayfasının çanlarının çalmasına dair bir işaret olduğunu belirtiyor. Basın yayıncılığı aracılığı ile FOX’un yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili tüm sonuçlar belirtilmiştir. Henüz bir yapım aşaması oluşmadığı için düşünce değişikliğine gidilebilir. Ancak FOX’un yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda Alien’ın yeni planlarındaki oyun serileri Segan’dan kesin olarak ayrılacak. Fox yapımcıları bunun dışında bir açıklama da bulunmadı.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.