Blog

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de YouTube’u Full Ekran İzlemenin Yolu

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de YouTube’u Full Ekran İzlemenin Yolu

Sağlam bir bütçe ayırarak Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 alanların yaşadığı sıkıntıların başında video izleme keyfinin biraz kaçması geliyor. Zira cihazların en boy oranı video formatlarına göre daha büyük. Video izlerken yanlarda siyah çizgiler belirmesi can sıkabiliyor. Bu konudan rahatsız olmayanlar azınlıkta olup Youtube’u Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de Full Ekran İzlemenin Yolu elbette var. Ekran yapısı diğerleri ile kıyaslandığında bir hayli uzun olan bu cihazlarda yapılacak bazı sihirli dokunuşlarla video izleme keyfi tavan yapacak. Zira büyük ekranda yüksek çözünürlükte video izleyebilmek herkese nasip değil elbette.

Tam Ekran Video Keyfi İçin

O kadar para saymanın hakkı kenarında siyah çizgiler belirmiş videolar izlemek olmasa gerek. Günümüz itibariyle büyük oranda 16:9 en-boy oranına sahip videolar mevcut. Ancak 18:9 veya 18.5:9 en-boy oranına sahip olan bu müthiş cihazlara sahip olanlar için Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de YouTube’u Full Ekran İzlemenin Yolu  artık sadece videonun alt ve üst kısımlarının “kırpılması” değil. Bu da kısa süre öncesine kadar bir çözüm yolu idi. Ancak kullanıcıları pek de tatmin etmemişti. Zira tam ekran izleyeyim derken, videoyu izleyerek edinilen keyif miktarı azalıyordu! Bu, Samsung’un önerdiği bir çözüm iken artık son güncellemeyle “feda” devri bitti.

Birkaç Dokunuşla Tam Ekran

Samsung’un söz konusu son güncellemesi ile Youtube’u Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’de full screen izlemenin yolu sonuna kadar açılmış oldu. Önceden videonun büyütülmesi ile kenardaki siyah çizgilerin kalkacağını ifade eden butonlar bu güncellemeyle kalktı. Fotoğrafı büyütmek için ne yapıyorsanız, video izlerken ekranı full screen yapmak için de aynı hareketi yapmanız yeterli olacak. Hatırlamak isteyenler için bu iki parmağın ekrana konularak birbirinden uzaklaştırılması demek. Fotoğrafı büyütme hareketi son dönemde kullanıcı alışkanlığı oluşturmuş iken Samsung bu şekilde açığını biraz daha kapattı. Bununla birlikte problemin temeli en-boy sorunu olduğu için videonun alt-üst kısımlarından bir parça “kesik” yaşanıyor.

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı