Kapat
Game of Thrones
Dizi 234 views 2

Game of Thrones

Game of Thrones

Taht Savaşları yani orijinal ismiyle Game Of Thrones, 2011 yılında ABD’de yayınlanmaya başlayan bir dizidir. Güncel olarak 7. Sezonu devam eden dizi, dünya üzerinde milyarlarca insan tarafından ilgiyle takip ediliyor. Son zamanların en beğenilen dizilerinin başında gelen Taht Savaşları, George R.R. Martin’in kitabından uyarlanarak dizi haline getirilmiştir. Yayınlandığı saatlerde dünyada nefesleri kesen dizinin yönetmen koltuğunu; Thomas McCarthy, Alan Taylor, Timothy Van Patten, Brian Kirk, Daniel Minahan gibi önemli isimler paylaşmaktadır. Dizinin yapımcısı ise, aynı zamanda senarist olan George R.R Martin ile David Benioff’tur.

Game of Thrones Dizinin Senaryosu

Taht Savaşları, orta dünyada geçen 7 krallığın savaşını anlatır. Orta dünyada yazların çok hızlı geçtiği kışların bir ömür sürdüğü bir zamanda; aşk, intikam, savaş, entrika, ölüm, yaşam hepsi bir arada yaşanıyordu. Taht için; krallar, kraliçeler, şövalyeler, düzenbazlar, sürgün edilenler arasında bitmek bilmeyen bir savaş vardır. İnsanlar birbirleriyle savaşırken, kuzeyden duvarın ardından bir ölüm ordusu gelmektedir.


Game of Thrones Dizi Ekibi

Taht Savaşları, dünyaca ünlü birçok oyuncuyu bir araya getirmiştir. Dizinin kadrosunda ismi sayılamayacak kadar önemli isim bulunur, bunlardan bazıları; Sean Bean, Lena Headey, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington’dır.

admin

“Game of Thrones” üzerine 2 yorum

  1. İSMAİL dedi ki:

    gelmiş geçmiş en mükemmel dizi….

  2. Emre dedi ki:

    Güzel dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.