Kapat
Sponsor Reklamlar
teknoloji ve cinsellik
İnternet 121 views 0

Gelişen Teknolojiler Cinselliği Nasıl Etkiliyor

Gelişen Teknolojiler Cinselliği Nasıl Etkiliyor

Teknolojinin gelişmesiyle, istenilen her bilgiye zahmetsiz bir şekilde ulaşıyoruz. Merak denilen duygu, bizden gittikçe uzaklaşıyor. Her şeyin farkına daha çabuk varıyor ve her şeyi daha hızlı tüketiyoruz. Zaman geçtikçe, her olguyu kabulleniyoruz ve bu olguyu benimsiyoruz. Cinsellik hakkında, bilinmeyen tüm gerçekleri öğreniyoruz. Teknoloji, bilgilenmemize yardımcı olsa da hayatımıza, biz farkında olmadan zararlar da veriyor. Peki Gelişen Teknolojiler Cinselliği Nasıl Etkiliyor

Gelişen Teknolojiler Cinselliği Nasıl Etkiliyor

Örneğin: cinselliği öğrenme yaşı, günümüzde 8-9 yaşlarına kadar indi. Daha hayatı bilmeyen insanlar, cinselliğin ne olduğunu öğrendiler. Erken edinilen bilgi, onların beyinlerine zarar veriyor. İnsanlar, küçük yaşlarda her şeyin farkına varıyor ve hayatları boyunca bilginin baskısı altında büyüyorlar.

Teknoloji, hayatımıza çok fazla açıklık getirdi. İnsanların zihinlerini, gereksiz bilgiler kapladı. Hatta teknoloji sayesinde, insanlar tam olarak yaşlarını yaşayamaz oldular. Edinilen her bilgiden sonra, farkında olmadan üstlerine sorumluluklar yüklediler. Yani teknoloji ve bulunduğumuz dönem sayesinde, cinsellik yaşı oldukça düştü.

Cinselliğin Gizemli Yönü

Cinsellikteki tüm soruları ve sorunları, teknoloji sayesinde çözmeye başladık. Cinselliğin gizemli ve çözülemeyen yönlerini, artık ezbere biliyoruz. Cinsel duygular, cinsellikte insan vücudunda olan olaylar ve cinsellikte psikoloji gibi bilgilere kolayca ulaşarak kafamızdaki soru işaretlerini götürüyoruz.

Teknolojiden Dolayı Cinsellikte Artış

Hayatımıza giren teknolojiden sonra, cinsellik deneyimlerinde artışlar başladı. Sosyal medyanın da bu olayda büyük katkısı var. Yeni bir insanla tanışmak daha basit hale geldi. Cinsellik konusunda kendisiyle aynı fikirde olan bireyler, aynı ortamı paylaşmaya başladı. Hatta sanal cinsellik denilen bir kavram ortaya çıktı.

Bu sayede bireyler, yan yana gelmeden bile cinsellik için çözümler buldu. Teknoloji sayesinde, insanlar kendilerini tatmin etmek için birçok yöntem buldu. Cinsellik konusunda farklı düşünen bireyler, dışarıdaki insanlar paylaşmayacakları düşüncelerini, teknoloji sayesinde kendi içlerinde halletmeye başladılar. Teknolojinin hem iyi hem de kötü yanları olduğu gayet açık. Teknolojiyi hangi şekilde kullanırsanız, hayatınıza o şekilde etki etmeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.