Kapat
Sponsor Reklamlar
General Mobile 6 Android 8.0 Oreo Güncellemesi
Android 155 views 0

General Mobile 6 Android 8.0 Oreo Güncellemesi

Android 8.0 Oreo

Google kısa süre önce android kullanan kullanıcılar için anroid 7 Nougat güncellemesini yayınladı, güncellemeyle beraber birçok yeni özellikler telefonlarıma eklendi. Hız kesmeden güncellemelerine devam eden Google çok geçmeden yeni android güncellemesini yayınladı. Android 8.0 Oreo güncellemesiyle birlikte telefonlarımıza yeni özellikler gelecek. Peki gelecek olan güncelleme ilk hangi telefonlarda kullanılacak?

Android 8.0 Oreo

General Mobile 6

Android Oreo olarak adlandırılan yeni güncelleme ilk olarak general mobile GM6 telefonlarında yayınlanacak. Bu telefona sahip olan kullanıcılar güncellemeyi nasıl telefonlarına indirebilir. Kısaca buna da değinelim. General Mobile GM6 telefonunuzdan ayarlar alanından güncellemeyi kontrol ederek indirip kurabilecekler. Yeni gelen güncellemenin boyutu da haliyle büyük olur, Bu yüzden bunu mobil data telefonlarınızdan kullanmamak için wifi üzerinden yapmanızı ve telefonunun yeterli oranda şarjının olmasını tavsiye ediyoruz.

Android 8.0 Oreo

Yeni Gelen Güncellemede Hangi Özellikler Geldi?

PIP (Picture in Picture) : Bu özellik sayesinde açılan bir ekranı küçültebilir, istenilen yere konumlandırarak arka planda sizlere çalışma imkanı sunuyor.

Ayarlar Bölümünde Arama Çubuğu: Android 8.0 güncellemesinde artık ayarlar menüsünde arama çubuğu bildirimi yer alacak. Bunun sayesinde arama yapmak istediğiniz uygulamayı ayarlar bölümünde aratarak kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Pil Kullanımı:  Bütün Akıllı telefonlarda kullanıcıların en çok mağdur olduğu yer şarjın erken bitmesi. Bunun içinde anroid oreo 8.0 güncellenmesinde arka planda çalışan uygulamalar sınırlandırılarak pil gücünden daha fazla yararlanmamıza olanak sağlıyor.

İki Farklı Ekranı Aynı Anda Kullanmak: Oreo güncellemesinin en güzel özelliklerinden bir tanesi de aynı anda iki farklı ekranı kullanmak.  Daha öncede bu uygulama vardı fakat bazı hatalar yüzünden fazla kullanamıyorduk. Yeni özellikler sayesinde bu özellik daha stabil ve hızlı çalışıyor.

Yeni Emojiler: Günümüzde artık konuşmalarımızın içine yazışmaktan çok emojiler yer alıyor. İnsanların ruh hallerini anlatan emojiler her geçen gün daha da geliştirilerek kullanıcılara sunuluyor. Oreo 8.0 güncellemesinde de 60’tan fazla yeni emoji cep telefonlarımızda yerlerini alacaklar.

Bildirim Engelleme:  kullanmış olduğumuz sosyal medya hesaplarımızdan her gün yüzlerce bildirim geliyor. Sonradan bakmak için kapattığımız bildirimleri bazen unutup bakmıyoruz. Anroid oreo güncellemesiyle artık buda son buldu. Uygulamalardan gelen bildirimleri engellemek için hafifçe sağa kaydırarak istediğiniz saati belirttiğiniz süre sonunda sizlere geri bildirim uyarısı tekrardan geliyor.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.