Oyun

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact sistem gereksinimleri ve Genshin Impact oyunu son zamanlarda oldukça fazla oynanan çevrimiçi oyunlardan biri olmayı başarıyor. RPG bir oyun olan ve benzeri diğer oyunlara göre daha farklı bir havayı içerisinde bulunduran Genshin Impact, çok güçlü bilgisayar performansı istememesine rağmen, yalnızca belirli bir seviyenin üstündeki bilgisayarlarda oynanabiliyor. Bizler de bu içeriğimizde Genshin Impact sistem gereksinimleri nelerdir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve kısa süre içerisinde büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan RPG tarzında oyunlardan biridir. Fakat farklı bir tasarıma ve dünyaya sahiptir. İçerisinde uzak doğu havalarını ve günümüz popüler ögelerini görebildiğimiz oyunumuz, devasa bir geniş dünyaya, gelişmiş savaş sistemlerine ve bitmeyen maceralara ev sahipliği yapıyor.

Fakat bu oyunu oynayabilmek için bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Bu yüzden birçok kişi Genshin Impact sistem gereksinimleri araştırması yapıyor. Bu oyunu bilgisayarınızda oynayabilmeniz için belirli bir seviyenin üstünde donanım ögelerine sahip olmalısınız. Aksi takdirde bilgisayarınızda bu oyunu oynayabilmeniz mümkün olmayacaktır. Aşağıdaki listeleri inceleyerek bu oyunu oynayıp oynayamayacağınızı kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Genshin Impact Sistem Gereksinimleri
Genshin Impact Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact Minimum Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact yapımcıları tarafından yapılan performans testleri sonucu açıklanan verilere göre, bu oyunu oynayabilmek için paylaşacağımız sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Eğer belirttiğimiz donanım ögelerinin altında bir bilgisayara sahipseniz, maalesef bu oyunu oynamanız mümkün olmayacaktır.

 • Windows 7, 8.1 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Ryzen 3 2200G+ veya Intel Core i5 seviyesinde işlemci
 • AMD Radeon RX550 veya NVIDIA GT1030 seviyesinde ekran kartı
 • 8GB 2333MHz RAM
 • DirectX 11 ve Shader 5.0
 • 30GB+ Depolama Alanı
 • 8Mbps üstü download hızına sahip internet bağlantısı

Yukarıdaki listeye eş değer veya daha yüksek seviyede bir bilgisayara sahipseniz, Genshin Impact sistem gereksinimlerini karşılıyorsunuz demektir. Böylece bu oyunu düşük ayarlarda da olsa oynayabilmeniz mümkündür. Fakat bu sisteme yakın bir bilgisayarda ortalama 30-60FPS aralığında düşük ve orta çözünürlükte oyunu oynayabileceğinizi unutmayın. Eğer daha yüksek ayarlarda oynayıp oynayamayacağınızı öğrenmek istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini incelemelisiniz.

Genshin Impact Önerilen Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact oyununu rahatlıkla oynamak ve hiçbir sorun yaşamamak istiyorsanız, önerilen sistem gereksinimlerine eşit veya daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayarınızın olması gerekiyor. Bu oyunu tam anlamıyla oynayabilmek ve deneyimi sonuna kadar yaşamak için bu donanım taleplerini karşılamanız şart.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 2600 veya Intel Core i7 seviyesinde işlemci
 • AMD Radeon RX560X veya NVIDIA GTX 1060 6GB seviyesinde ekran kartı
 • 16GB 3000MHz RAM
 • DirectX 11 ve Shader 5.0
 • 30GB+ Depolama Alanı – SSD ve M.2 SSD tavsiye edilmektedir.
 • 16Mbps üstü download hızına sahip internet bağlantısı

Genshin Impact önerilen sistem gereksinimleri ile kendi bilgisayarınızın donanım ögelerini karşılaştırarak, oyunu aşağı yukarı ne seviyede oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Fakat belirtilen değerlerin üstünde bir bilgisayara sahip olmak, her açıdan sizi bir adım öne taşıyacaktır. Eğer hem önerilen hem de minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsanız maalesef bu oyunu oynayamazsınız. Bunun için bilgisayarınızı veya bilgisayarınızda bulunan donanım parçalarını değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Genshin Impact Önerilen Sistem Gereksinimleri
Genshin Impact Önerilen Sistem Gereksinimleri

Genshin Impact oyunu, günümüzdeki diğer oyunlara göre daha düşük özelliklere sahip cihazlarda da rahatlıkla çalışabilmektedir. Bunun yanında ücretsiz bir şekilde oynanabilen oyunumuzu Epic Games veya kendi sitesi üzerinden indirebilir, hızlıca kayıt olabilirsiniz. Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu