Blog

Gizli Numaraya Kapama Nasıl Yapılır? Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, BiMcell

Gizli numaraya kapama Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve BİMcell aboneleri için kolayca bir kaç tuşlama ile gerçekleştirebilecekleri yol mevcuttur. Bu yazımızda sadece cep telefonunuzun klavye ve tuş takımını kullanarak sizi özel numaradan arayan ve sürekli rahatsız eden kişileri engelleyebilirsiniz. Ayrıca daha sonra isterseniz yine tekrardan farklı bir tuş kombinasyonu kullanarak gizli numaradan gelen çağrıları kabul etme özelliğini açabilirsiniz. Şimdi Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ve BimCell aboneleri için özel yani gizli numaraya kapama ve açma işlemleri nasıl yapılır sırasıyla bahsedelim.

Turkcell Gizli Numaraya Kapama ve Açma

Turkcell abonelerinin özelden yani gizliden arayan çağrılara kapatmak için *253# tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Tekrardan gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek yani özel numaradan gelen çağrıları kabul etmek için ise #253# tuşlamanız yeterli olacaktır. Turkcell aboneleri bu işlem için herhangi bir ücret ödemezler, bu işlem ücretsizdir

Vodafone Gizli Numaraya Kapama ve Açma

Vodafone aboneleri özelden gelen çağrılara cep telefonlarını kapatmak için GIZLI AC yazıp 7046 ‘ya mesaj atmanız yeterlidir. Özel numaradan gelen çağrıları kabul etmek için ise GIZLI KAPAT yazıp 7046 ‘ya mesaj atmanız yeterlidir. SMS için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Türk Telekom Gizli Numaraya Kapama ve Açma

Türk Telekom aboneleri gizli numaradan gelen aramaları engellemek için cep telefonuzun klavye ve tuş takımını kullanarak *253# tuşlaması yeterlidir. Özelden gelen numaralara tekrar açmak için ise #253# tuşlaması yeterlidir. Bu işlem ücretsizdir.

BİMcell Özel Numaraya Kapama

BimCell aboneleri gizli numaradan gelen çağrıları kapatmak için *253# tuşlaması yeterlidir. Gizli numaraya tekrar açmak için ise #253# tuşlaması yeterlidir.

Görüldüğü üzere gizli numaraya kapatmak ve açmak için Turkcell, Türk Telekom ve BİMCell aboneleri için ortak bir tuşlama vardır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu