Kapat
Gmail Şifre Değiştirme 3 Adımda Nasıl Yapılır
Android 248 views 0

Gmail Şifre Değiştirme 3 Adımda Nasıl Yapılır

“Gmail Şifre Değiştirme” işlemini Google ayrı bir linkte yapmaktadır ve halihazırda kullandığınız şifreyi de bilmeniz gerekmektedir. Gmail günümüzde en fazla kullanılan e-posta servislerinin başında gelmektedir. Kullanımının kolay olmasının yanında Android telefonlarda Play Store uygulaması Gmail e-postası istediği için hemen hemen her Android kullanıcısı bir Gmail hesabına sahiptir. Ayrıca bir çok site ve uygulamaya üyelik Gmail hesabı üzerinden kolayca gerçekleştiği için daha çok tercih edilmektedir. Bu şekilde hayatımızda büyük bir yer kaplarken bazı kullanıcılar hesaplarının ele geçirildiğini yani şifrelerinin ele geçirildiğini düşündüklerinde ilk olarak Gmail hesaplarının şifrelerini hemen değiştirmek istemektedirler. Eğer kullanmakta olduğunuz şifrenizi biliyorsanız Gmail şifrenizi değiştirmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır

Gmail şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.


  1. Gmail şifre değiştirme linki giriş yapın > https://support.google.com/mail/answer/41078?hl=tr
  2. Şifre Değiştirme yazısına tıklayın. Yeni bir sayfa açılacaktır. Eğer Gmailiniz ve şifreniz kayıtlıysa doğrudan şifre değiştirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Kayıtlı değilse Gmailinizi ve halihazırda kullandığınız şifrenizi yazarak devam edin.
  3. Açılan sayfada yeni şifrenizi belirleyerek Şifreyi Değiştir seçeneğine tıklayın. Lütfen dikkat yeni şifrenizi not almayı unutmayın.

Gmail Şifre Değiştirme

Gmail Hesap Kurtarma Seçeneklerinizi Güncelleyin

Gmail hesabınızın çalınması yada şifrenizi tamamen unutmanız durumunda Hesap Kurtarma Seçeneklerinizi Güncellemek de fayda var. Gmail Hesap Kurtarma seçenekleri için Gmail dışında bir e-posta yada cep telefonu numaranızı kullanabilirsiniz. Gmail hesap kurtarma ayarları için adımları izleyiniz.

  1. İlgili link tıklayınız >>> https://myaccount.google.com/security
  2. Açılan sayfada Hesap Kurtarma Seçenekleri ile ilgili başlıktan başka bir e-posta yada cep telefonu numaranızı ekleyebilirsiniz.

Gmail şifrenizi kolayca değiştirmiş olduğunuzu düşünüyoruz. Eğer Gmail şifrenizi değiştirmede sorun yaşıyorsanız yoruma yazarak ziyaretçilerimizden yada site yazarlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. En kısa sürede size yanıt verilecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.