Kapat
Gmail Üzerinden Yüksek Boyutlu Dosyalar Nasıl Gönderilir?
İnternet 371 views 0

Gmail Üzerinden Yüksek Boyutlu Dosyalar Nasıl Gönderilir?

Mail üzerinden haberleşme ve paylaşımlarınızı hatta işlemlerinizi yürütmek uzun zamandır kullanılan teknolojilerden bir tanesidir. İstediğiniz eklentileri kolaylıkla mailinize iliştirmek ve mail adresini bildiğiniz birçok insana yollamak ise sadece bir kaç tık sayesinde olasıdır. Bu basitçe tarif edilen sistemin bazı eklenti hataları vermesi durumunda ise gmail üzerinden yüksek boyutlu dosyalar nasıl gönderilir? Sorusu ortaya çıkmıştır. Eklemeye çalıştığınız dosyanın boyutu veya türüne göre bazen gmail tarafından size bazı hata veya uyarılar verilecektir. Bunları çözdükten sonra yine pratik şekilde dosya gönderimlerinize devam edebilirsiniz. Peki, Gmail Üzerinden Yüksek Boyutlu Dosyalar Nasıl Gönderilir?

Gmail Neden Dosya Uyarısı Verir?

Gmail kullanarak yollamaya çalıştığınız her türlü gönderim için gönderme limiti diye bilinen bir konuda uyarı alma durumu sıklıkla yaşanmaktadır. Bunun sebebi gmail kanalı ile 25 MB boyut üzerindeki tüm paylaşımların gönderme limitine takılmasıdır. Aşım meydana geldiğinde bu dosyanın 25 MB’dan büyük olduğu, paylaşımın yapılabilmesi için Google Drive kullanılması gerektiği şeklinde bir uyarı çıkacaktır. Bu sayede mailinize ek olarak bir eklenti verilecek ve limite takılan dosyalarınız bu şekilde karşı tarafa iletilecektir.Gmail Üzerinden Yüksek Boyutlu Dosyalar Nasıl Gönderilir?


Uyarı Alınan Dosyayı Göndermenin Yolu

Hangi ara yardımcı elemanı kullandığınız fark etmeksizin bu uyarı ile karşılaşılması olası bir konudur. Gmail üzerinden yüksek boyuttaki dosyayı göndermek için karşınıza çıkan uyarı mesajında olduğu gibi Google Drive’ın bulut sistemini kullanmanız en pratik yoldur. Kullanabilmeniz için ise kesinlikle bir hesabınızın olması şarttır. Gmail hesabınız ile drive özelliğine kolaylıkla ulaşabilir, yüklemek istediğiniz dosyaları sadece tutup-bırakarak sığdırabilirsiniz.

Drive İle İşlem Basamakları

Dosyaların yüklenmesi tamamlandıktan sonra yükleme işleminin tamamlandığını anlatan bir panel hemen sağ alt köşede açılacaktır. Dosyanın üzerine sağ tıkladığınızda açılan menüden paylaş seçeneğini tıklayınız. Açılan ekrandan göndermek istediğiniz kişinin mail adresini yazdıktan sonra gönder butonuna tıklayınız. Bu sayede uyarı aldığınız dosya karşı tarafa kolaylıkla gönderilmiş olacaktır. Karşı tarafın ise bu dosyayı açabilmesi ve içindekilere erişebilmesi için bir gmail hesabının olması zorunluluğu mevcuttur. Aksi durumda paylaşmış olduğunuz dosyaya erişim aşamasında kesinlikle sorun çıkacaktır.

super icerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.