OyunBlog

God of War Sistem Gereksinimleri (PC)

God of War sistem gereksinimleri, oyunumuz bilgisayar platformuna çıktığından beri herkes tarafından araştırılmaktadır. Birkaç yıl önce Playstation oyunu olarak piyasaya sürülen ve kısa süre içerisinde büyük beğeni toplamayı başaran God of War, geçtiğimiz ay Windows işletim sisteminde de oynanabilir hale getirilerek Steam üzerinden satışa çıkarıldı. Çoğu kişi Playstation üzerinden oyunumuzu oynamış olmasına rağmen, bilgisayarda da oynanması gerektiğini ve alınan deneyimin katlarca arttığını belirtiyorlar. Bizler de bu içeriğimizde God of War sistem gereksinimlerini paylaşarak, bilgisayarınızda bu oyunu oynayıp oynayamayacağınızı göstereceğiz.

God of War Sistem Gereksinimleri

God of War, 2018 yılında Playstation 4 üzerinde çıkan ve daha sonrasında Playstation 5’in temel oyunlarından biri olarak nitelendirilen, aksiyon macera tarzındaki oyun olarak bilinmektedir. Oyuncuların beğenisine sunulduğu ilk haftalarda en yüksek beğeni oranlarına ulaşarak satış rekorları kıran oyunumuz, bugün Playstation sahibi olan neredeyse herkesin elinde bulunmaktadır. Kronos ve çocuğunun hikayesini konu alan God of War, Yunan tanrılarının mücadelelerini ve bu süreçte yaşananları anlatmaktadır.

God of War, genel yapısıyla Witcher, Dark Souls ve Skyrim gibi oyunlara benzemektedir. Bu tür oyunları daha önce oynadıysanız ve beğendiyseniz, muhtemelen God of War oyunun da hem hikayesini hem de dinamiklerini oldukça fazla beğeneceksiniz. Zaten birçok profesyonel oyuncu ve yorumcu, her oyuncunun bu oyunu mutlaka oynamasını öneriyor. Fakat yüksek grafiklere ve detaylı bir yapıya sahip olduğu için yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Oyunu satın almadan ve indirmeden önce God of War sistem gereksinimlerini incelemeli ve bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmadığını öğrenmelisiniz.

God of War Sistem Gereksinimleri
God of War Sistem Gereksinimleri

God of War Minimum Sistem Gereksinimleri

God of War minimum sistem gereksinimleri incelendiğinde bile oyunumuzun ne kadar güçlü bir donanıma ihtiyaç duyduğunu görebiliyoruz. Bu oyunu en düşük ayarlarda sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz adına aşağıdaki örnek donanımlara eş değer veya daha iyi seviyede donanımlara sahip olmanız gerekmektedir.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Ryzen 3 1200 3.1GHz veya Intel Core i5-2500k 3.3GHz İşlemci
 • AMD R9 290X 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 960 4GB Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve üstü
 • 8GB RAM
 • 70GB+ Depolama Alanı

Görüldüğü üzere yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan oyunumuz, yukarıdaki gereksinimleri karşılamanız halinde sizlere ortalama ve ortalamanın biraz altında performans sunacaktır. 30FPS orta ve düşük grafik ayarlarında istediğiniz deneyimi alabileceğinizi düşünüyorsanız bu gereksinimlere eş değer bir bilgisayar sizin için yeterli olacaktır.

God of War Önerilen Sistem Gereksinimleri

God of War oyununu en yüksek seviyede oynamak ve deneyimi sonuna kadar yaşamak istiyorsanız, önerilen sistem gereksinimleri tam anlamıyla karşılamanız gerekiyor. Hatta burada belirtilen sistem gereksinimlerinden daha iyi donanımlara sahip olmanız, ultra kalitede oyunumuzu oynayabileceğiniz anlamına gelecektir. RTX ekran kartına sahipseniz, DLSS gibi özellikleri de kullanarak daha akıcı ve yüksek kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 2400 G 3.6GHz veya Intel Core i5-6600k 3.5GHz İşlemci
 • AMD RX 570 4GB veya NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve üstü (DirectX 11_1 Önerilmektedir)
 • 8GB DDR4 3000MHz Üstü RAM
 • 70+GB Depolama Alanı (M.2 SSD Tavsiye edilmektedir)

God of War oyununu en iyi kalitelerde, deneyimi yüksek bir şekilde oynamak istiyorsanız güçlü oyuncu bilgisayarına ihtiyaç duyarsınız. Eğer yukarıdaki sistem gereksinimleri ile kıyaslandığında daha iyi bir bilgisayarınız bulunuyorsa 60FPS, yüksek ve ultra ayarlarda sorunsuz şekilde oyunumuzu oynayabilirsiniz.

God of War Önerilen Sistem Gereksinimleri
God of War Önerilen Sistem Gereksinimleri

Playstation stüdyoları tarafından geliştirilen ve aksiyon noktasında dünyadaki en iyi oyunlardan biri olarak görülen God of War, mutlaka oynanması gereken oyunlar arasında yer alıyor. Umarız sizler de içeriğimiz sayesinde God of War sistem gereksinimlerini detaylı bir şekilde inceleyebilmiş ve bilgisayarınızın bu oyunu açıp açamayacağını öğrenmişsinizdir. Sistem gereksinimlerinizin karşılanmaması halinde bilgisayarınızı veya parçalarınızı yenilemeyi düşünebilirsiniz. İyi oyunlar dileriz. Unto The End Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu