Kapat
Sponsor Reklamlar
Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma
ÇözümNet 110 views 0

Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma

E-postayı Geri Almak

Eğer bir Gmail hesabınız varsa yanlışlıkla gönderdiğiniz bir E-postayı tekrar geri alabilirsiniz, elbette bunun bir süresi var. Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma ayarları için aşağıda belirttiğimiz adımları izleyin.

Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma

Birinci Adım

Gmail hesabınızda oturum açın. Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan dişliye tıklayın. Burada Settings yada Ayarlar sekmesini seçin.

İkinci Adım

Açılan sayfada ayarlarınız İngilizce olabilir. Şayet ayarlarınız İngilizce ise ilk başta Gmail hesabınızın dilini değiştirin. Gmail hesabınızın dilini değiştirmek için General sekmesinin altında bulunan Language ve hemen yanında bulunan Gmail dispaly language sekmesini tıklayın. Türkçe seçeneğini seçip sayfanın altında bulunan Save Changes diyip ayarları kaydedin. Bu işlemden sonra tekrardan mail kutunuzun bulunduğu sayfaya yönlendirileceksiniz. Birinci adımda belirtildiği gibi tekrardan ayarlar bölümüne gelin.

  1. Açılan sayfada Göndermeyi geri al seçeneğini aktifleştirin.
  2. Aktifleştirdikten sonra Göndermeyi iptal etme süresini seçin.
  3. Sayfanın altında bulunan Değişiklikleri kaydet sekmesini tıklayın.

Üçüncü Adım

Artık ayarlarınızı yaptıktan sonra herhangi bir mail gönderirken karşınıza gönderdiğiniz mail ile ilgili ikinci bir uyarı daha çıkacaktır. Mesajınız gönderildi uyarısının yanında Geri Al uyarısıda bulunacaktır. Bu tuşa basınca artık gönderdiğiniz e-postayı geri alabileceksiniz. Ama şunu unutmayın, bu süre biraz önce belirlediğiniz süre ile ilgilidir.

Aşağıda belirtilen görsele bakarak da Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma işlemini yapabilirsiniz.

Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma

Ayarlarınızı yaptıktan sonra Geri Al düğmesi aşağıdaki gibi görünecektir.

Gönderilen Gmail E-Postayı Geri Alma

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.