Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Google Allo ile Sesli Mesajlar Artık Yazılı Halde
İnternet 285 views 0

Google Allo ile Sesli Mesajlar Artık Yazılı Halde

Google Allo ile Sesli Mesajlar Artık Yazılı Halde

Uygulama üzerinden atılan ses kayıtları Google Allo ile Sesli Mesajlar artık yazılı halde gösterilebilecek. Bunun için yakında gelecek güncelleme bekleniyor. Rakipleriyle kıyaslandığında Google Allo bazı önemli özellikleri bünyesinde toparlamaya başlamış durumda. Uygulamaya moderasyon özellikleri ve bir selfie kamerası geçenlerde gelmişti. Amaç elbette uygulamanın kullanımını artırmak.

Google Allo ile Sesli Mesajlar Artık Yazılı Halde

Snapchat vari bir selfie kamerası söz konusu. Şimdilerde ses kayıtlarının dinlenemediği ortamlarda “hayat kurtarıcı” bir özellikten bahsediliyor. Bu özellik ile Google Allo’cular kendilerine gelen ses kayıtlarını altında bir yazılı mesajla “ön” izleyebilecek. Uygulamanın sesli mesaj özelliği sayesinde bu oldukça iş göreceğe benziyor. Bu sayede telefon sesinin açılmasına gerek kalmıyor.

Allo ile Her Ortamda Rahatsınız

Google Allo ile Sesli Mesajlar

Kimi zaman gelen sesli mesajların başkaları tarafından duyulması istenmez. Bu tür ortamlarda ses kaydını dinleme girişiminde bulunan kullanıcıların Allo ile sesli mesajlar artık yazılı halde şeklinde bir “uyarı” gelecek. Bu bir nevi ön uyarı fonksiyonu görüyor. Yeni bir yanıtlama özelliği, yeni güncelleme ile gelecek özelliklerden birisi. Uygulama aracılığı ile paylaşılacak kaynak sayısı da artacak. Google Allo rakipleri olan Skype, Whatsapp ve Messenger’a göre avantajlı özellikler kazanmakta. Andoid cihazlarda diğerlerine göre daha optimize çalışıyor. Allo’nun popülerleşememesi nedeniyle çözüm arayan Google, sohbet içine çeviri özelliğiyle de ön planda. Android Oreo kullanıcıları ise ekstra özel adaptif ikonlar var.

Allo ile Çeviri Keyfi

Google Allo ile Sesli Mesajlar

Çeviri özelliği sadece “grup” görüşmelerinde aktif oluyor. Bu bir hata mı yoksa sohbette bir teşvik mi, o kullanıcıların takdirinde. Belki de bir güncelleme ile Allo ile sesli mesajlar artık yazılı halde sloganına bir de Allo ile çeviri keyfi de eklenebilir. İki kişinin karşılıklı sohbeti durumunda da çeviri lazım olabiliyor sonuçta. Adaptif ikon desteği Android Oreo ile gelmiş durumda. Dört farklı temel şekil, sistemin genelinde uygulanmak üzere sunuluyor. Yuvarlatılmış kare, kare, kare ve dairenin karışımı olan yuvkare ile su damlası bu 4 temel şekli oluşturmaktadır. Yeni ikon sistemini uygulanması ile Oreo’nun olası hatasının da önüne geçilmiş olunmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.