Kapat
Sponsor Reklamlar
google allo google web
İnternet 145 views 0

Google Allo Uygulamasını Webe Taşıdı

google allo google webGoogle Allo

Google, nihayet geçen ay Allo’nun web sürümünü başlattı. Böylece mesajlaşma servisinde var olan en büyük sorunlardan birisi hafifletildi. Mesajlaşmada kamera efektleri ve web üzerindeki etiket arama da dahil olmak üzere kullanıcılarının merakla beklediği yeni özellikleri de barındıran Allo, masaüstü bilgisayarınızdan da kullanılabilir durumda. Bunlar için ise bilgisayarınızda Chrome tarayıcınızı kullanmanız ise yeterli. Allo for web, mobil uygulamalarda mevcut bulunan sadece birkaç özellikten yoksun kaldı.

 

Google Allo Nedir?

Telefonlarımızda yer alan Whatsapp uygulamasının Google tarafından dizayn edilmişi diyebiliriz. Aslında yeni özellikler eklenmiş ve kullanımı daha eğlenceli hali. Ayrıca uygulamanın içinde bir adet de size yardımcı olan asistan bulunuyor. Yapmak istediğiniz tüm ayarları beraber yapabiliyorsunuz.google allo google web

Öte yandan Google, Whisper / Shout’u ve GIF’leri, emoji’yi ve çıkartmaları aramak için Web’de Allo’ya büyük bir güncelleme uyguluyor. Google Allo, uygulamanın gönder düğmesini yukarı veya aşağı kaydırarak iletilerinizin boyutunu kolayca artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanıyan bir platform. Web versiyonunda da oldukça kullanışlı. Bir diğer yeni özellik ise Google’ın In Apps özelliğini kullanılarak Allo’da arama yapma olanağı. Kullanıcıların Allo’da bir kişiye ait sohbetlerini aramasına ve kolayca ulaşmasına olanak tanıması.

İşlemleriniz Sadece ‘’Tek Tık’’ la

Son güncellemeyle birlikte kullanıcıların “Smart Smiley” düğmesi aracılığıyla GIF’leri, çıkartmaları ve emojileri araması sağlanıyor. Smart Smiley simgesine dokunduğunuzda, sol taraftaki emoji’nin bir listesini ve çıkartmaları sağdaki taşma düğmesini tıklayarak tek hareketle görebilirsiniz. Ayrıca aradığınız türdeki emoji, çıkartma veya GIF türlerini yazınca Allo, arama teriminize dayalı önerilerde de bulunuyor.

Uygulama Play Store’da

Güncelleme şimdi tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Google Allo’ya bir şans vermediyseniz, şimdi bunu yapmak için iyi bir zaman olabilir. Karşıdan yükleme için Play Store bağlantınızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.