Kapat
Sponsor Reklamlar
Google Arıtk İş de Arıyor Google Jobs
İnternet 133 views 0

Google Arıtk İş de Arıyor Google Jobs

Google Jobs ; Google Yeni Güncellemesiyle Artık Sizin İçin İş de Arıyor

Normalde iş arayan birisi internet üzerinde saatlerini geçirdiğini hepimiz bilmekteyiz. İş aradığımız sayfalarda geçirilen vakit, her sayfa için oluşturulan hesapları düşündüğümüzde epey zahmetli bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Google bu duruma da el atarak Google Jobs özelliğini ABD’de etkinleştirdiğini kullanıcılarına duyurdu.

Google Jobs

Bununla beraber artık istediğiniz lokasyonda iş aradığınızda veya da satış temsilcisi tarzında jenerik aramalar yaptığınızda Google size dört bir yandan sunacağı sonuçlarla beraber küratörlük görevini üstlenecek. Ayrıca sistem bu sunmuş olduğu arama sonuçlarına Google Maps veritabının sağladığı lokasyon bilgilerini  de dahil edecek. Aratmış olduğunuz bu pozisyonlara yönelik sonuçlar Google’un güvenilir olarak gördüğü sitelerden yapılmış olan yorum ve değerlendirmeleri de içerecek.

Google Jobs

Etki Alanı Geniş Olacak

Sunulan sistemin en geniş alanlara ulaşarak kullanıcıların isteklerine hitap edebilmesi için Glassdoor, Linkedin ve Facebook gibi büyük firmalarla da işbirliği yapılmış vaziyette.

glassdoor

Bunun yanı sıra Google Alert sistemine benzer bir sistem daha kurularak sizin aradığınıza uygun pozisyonlar eklendiğinde size bir uyarı verilmesi de istek dahilinde mümkün olabilecek. Bu konuda ise en can alıcı nokta ise kişiselleştirme olanağının sunulmasıdır. Google bu özellik ile adayı en uygun pozisyon ilanıyla eşleştirmeye çalışacak olan Cloud Jobs API ile uyumlu bir şekilde çalışacak.

Google Jobs

Bazı profesyonel iş ilanları sitelerini günlük hayatta sıkça kullandığımız ortadadır. Ancak Google gibi farklı firmaların bu alana girmesiyle hem işimizi daha kolaylaştıracağı gibi kaliteyi de arttıracağı öngörülüyor. Google Jobs, bu sayede kullanıcılar rahat bir nefes almış olacak.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.