Kapat
Sponsor Reklamlar
Google Asistan Pixel2 'de Sorun Çözüyor
İnternet 130 views 0

Google Asistan Pixel2 ‘de Sorun Çözüyor

Google Asistan Pixel2 ‘de Sorun Çözüyor

Google Asistan ile Pixel 2 serisi telefonlarda oluşan bazı problemler çözüme kavuşabiliyor. Henüz Türkiye’de kullanımı fazla yaygın olmayan Google Asistan, Apple’ın Siri’si ile rekabet içerisinde. Kamera, batarya, Bluetooth ve benzeri problemleri Google Asistan çözebiliyor. Pixel 2 serisi telefonlarda Google Asistan küçük problemlere anlık çözüm arıyor. Bu konuda Android Police’in çalışmaları biliniyor. Cihazda donanımsal bir sıkıntı yoksa Google Asistan çözüm üretebiliyor. Anlık takılmalar ve bir klasik olan “kapatıp açalım” problemlerde Google Asistan Pixel2’de sorun çözüyor denebilir. Kısa süreliğine de olsa böyle bir kolaylığın olması güzel. Sorunu çözemediği takdirde Google Asistan, Google Support’a sizin yerinize arıza kaydı gönderiyor.

Google Asistan

Google Asistan Nasıl Çalışıyor?

Cep telefonunun kamerasında veya Bluetooth’unda sorun olduğu söylendiğinde sorunu çözmeye çalışan Google Asistan, çözemediği sorunu Google Support’a göndermeden önce bazı soruların yanıtlanmasını istiyor. Diğer taraftan kamerada bir problem varsa kamera optimizasyonu yaptırıyor. Kimileri Google Asistan’ın daha da yaygınlaşacağını söylerken kimileri buna inanmıyor. İnanmayanların gerekçesi bunun Android işletim sistemli telefonlar için bir çözüm olsa da her telefon modelinin sorunu çözemeyeceği şeklinde. Her cihazın yazılımdan ve donanımından kaynaklanan hataların çözümü için o modelin bütün özelliklerinin bilinmesi gerektiğinden Google Asistan’ın şimdi olduğu seviyede kalacağı da düşünülüyor. Siri’yle kıyaslandığında Google Asistan Pixel2’de sorun çözüyor şeklinde düşünenler de var.

Google Asistan

Pixel 2 ve Tabletlerde Asistan

Google’in sesli asistanı Google Asistan Pixel2’de sorun çözüyor ve Google bunu diğer Android cihazlara da yaygınlaştırmayı düşünüyor. Tıpkı Chromecast ve Google Home gibi. Şimdilerde 7.16 sürümü bulunan Google Asistan, kullanılabilirlik listesinde tabletleri de gösteriyor. Uyumluluk listesinde bulunan tablet, Google Asistan’ın ayak sesleri olarak kabul ediliyor. Asistan ile uçak seyahati yapılmak istenen yer söylenip track prices komutu ile uçuş fiyatları konusunda email gelmektedir. Öte yandan belli bir lokasyon söyleyerek o fotoğrafların gösterilmesi istenildiğinde o yerde çekilen fotoğrafları görebilirsiniz. Ayrıca Chromecast’te içerik yayınlanabilir, günlük abonelikler edinilebilir, gün boyu yapılacakların dökümü alınabilir. Ayrıca Facebook ve Twitter sayfa güncellemesi yapılabilir.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.