Blog

Google Chrome’a Yeni İndirme Özelliği Geliyor

Google Chrome’a Yeni İndirme Özelliği

Google yeni eklediği özellik ile Chrome 64’te paralel indirme özelliğini sunmayı planlamakta. Böylelikle dosyaların indirme hızlarını arttırmayı hedeflemekte. Birçok kullanıcı için hem mobil hem de bilgisayar da olsun en çok kullanılan tarayıcı Google Chrome’dur. Google ise kullanıcıların bu beğenisini kaybetmemek için sürekli yeni özellikler ekleyerek gücünü korumaya çalışmakta. Google Chrome’a Yeni İndirme Özelliği ile birçok kullanıcısını memnun edecek gibi görünmekte. Çünkü birçok kişinin tarayıcıların indirme yavaşlığı yüzünden şikayetleri bulunmaktaydı ve bu yüzden hemen herkes indirme programların aracılığıyla dosyalarını indirmekteydi. Bu sayede artık bu indirme programlarına gerek kalmadan Google’un sunacağı bu özellik ile en hızlı şekilde dosyalar paralel bağlantı yöntemiyle indirilmesi amaçlanmakta.

Yeni İndirme Canavarı Google Chrome

Bir süre önce yayınlanmış olan Chrome 63 sürümü Android’in Oreo sürümü ile çalışan cihazlara akıllı metin seçme özelliği sunmuştu. Bununla beraber tarayıcı içerisinde HDR video oynatma özelliği ve indirilen dosyalar için özel yükleme klasörü bulunduğu bilinmektedir. Chrome 64 ve üzeri sürümlerde ise Google Chrome’a Yeni İndirme Özelliği getirmiş olup kullanıcıların memnuniyetini kazanmakta. Bu özellik sayesinde Google Chrome üzerinden indirilen iki saniyeden uzun dosyalarda üç paralel görev oluşturularak indirme hızı arttırılmaktadır. Tabi henüz bu hız ne derecede olacak ve bize ne kadar katkı sağlayacak tam olarak bilinmese de memnun edecek düzeyde olduğunu tahmin ediyoruz.

Google Chrome ile Paralel İndirme

Google Chrome getireceği bu yeni paralel indirme özelliği sayesinde iki saniyeden uzun dosyaları bölerek daha hızlı şekilde inmesine olanak tanıyacak. Bu şekilde kullanıcıların türlü indirme programları kullanmasına gerek kalmadan hızlı bir şekilde tarayıcı üzerinden indirmesine imkan tanıyacak. Google Chrome’a Yeni İndirme Özelliği ile rakiplerinin bir hayli önüne geçecek gibi duruyor. Şuan da bu özellik beta olarak kullanıcılara sunularak test edilmektedir. Kısa süre içerisinde ise gerekli tamamlamalar yapılarak tüm kullanıcılara sunulacağı beklenmekte. Google Chrome’un indirme özelliği sınırlı olmayıp aynı anda birçok dosya indirebilmektesiniz. Yani indirme programları gibi bir sınır olmayıp eskisi gibi istediğiniz kadar hızlı şekilde indirmenize imkan tanımaktadır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.