Blog

Google Her Adımınızı Kayıt Altına Alıyor

Google Benim Etkinliğim Nedir?

Dünyada kabul görmüş ve dünyanın bir numarası Google kullanıcılarının her adımını kayıt altına alıyor. Gezindiğiniz siteler, sosyal medya hesaplarınız, arama motorundaki aramalarınız, kısacası Google Her Adımınızı Kayıt Altına Alıyor

Sitemizdeki  “Google da Kayıtlı Şifrelerinizi Görün” ve “Arama Geçmişi Silme Google, Chrome, Facebook” dışında, GOOGLE internet ortamında yaptığınız her davranışı apayrı bir platformda kayıt altına alıyor. Teknozum ekibi olarak GOOGLE’ın bilgilerinizi nerede ve nasıl sakladığını ve bu bilgileri nasıl sileceğinizi paylaşacağız.

Google bu kaydı Chrome’da yada diğer tarayıcılarda gmail hesabı ile giriş yapanlar için tutmaktadır. Gmail hesabınız ile giriş yapmıyorsanız sıkıntı yok. Bu kaydı Benim Etkinliğim başlığı altında myactivity.google.com adresinde barındırıyor.

Google’dan Nasıl Silerim

Belirttiğimiz adrese giriş yaptıktan sonra, sayfada sol tarafta bulunan Etkinlik silme ölçütü adlı sekmeyi tıklayınız. Açılan sayfada tarihe göre sil kısmını tıklayıp Tüm zamanlar seçeneğini seçiniz. Bu kısımda kendinize göre bir tarih de belirleyebilirsiniz.

Lütfen Dikkat

Bu işlemi yaptıktan sonra Chrome’da gmail hesabınız ile giriş yaptığınız tüm veriler; mail adresleri, şifreler, son gezilinen yerler, hepsi silinecektir…

İLGİLİ GÖRSELLER

Google Her Adımınızı Kayıt Altına Alıyor

 


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı