Blog

Google’da Kayıtlı Şifrelerinizi Görün

Google Sır Küpü; Google’da Kayıtlı Şifrelerinizi Görün

Google’da kayıtlı şifreleriniz nerede? Chrome şifrelerinizi kayıt ediyor mu? Gmail hesabınızla giriş yapmanın faydası var mı? Tüm bu soruların cevabını ilgili yazımızda bulabilirsiniz.

Kayıt gerektiren sitelere girerken, Facebook, Twitter, Gmail, forum siteleri vb kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra genelde şifreniz kayıt edilsin mi diye bir soru ile karşılaşırız. Şayet bu siteler en çok kullandığımız siteler ise genelde şifremizin girdiğimiz tarayıcıda kayıt edilmesini isteriz ki tekrar tekrar şifre girmek zorunda kalmayalım. Chrome tarayıcıda Gmail hesabınızla giriş yapmış iseniz girdiğiniz tüm kullanıcı adı ve şifreler Chrome tarafından google passwords hesabınızda kaydı tutulmaktadır. Şifrenizi yada kullanıcı adınızı unutmanız durumunda ise google passwords’de kullanıcı adınızı ve şifrenizi bulabilirsiniz.

Google Passwords

Google Passwords adresi için tıklayınız. Google şifreleriniz ve kullanıcı isimlerinizin bulunduğu bir görsel;

Kayıtlı şifrelerinizi ve kullanıcı isimlerinizi göz işaretine benzeyen simgeye tıklayarak görebilirsiniz. Silmek istediğiniz kullanıcı isimleri ve şifreleri de en sağ taraftaki silme simgesine tıklayarak silebilirsiniz.

Kişisel bilgisayarınız dışında internete girdiğiniz zaman ise, kullanıcı ve şifrelerinize gmail de oturum yaparak ulaşabilirsiniz.

Tüm soru, öneri ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.