Blog

Google Files Go Uygulaması İle Cep Telefonlarınızı Daha Güçlü Yapın

Google Files Go Uygulaması 

Google zayıf donanımlı cepleri güçlendirmek için yeni bir temizlik uygulaması geliştirdi. Bu uygulama ile cihazların “hafiflemesi” söz konusu. Uygulama Google Files Go adını taşıyor. APK dosyası yayınlandı. Kendisi de hafif olan uygulama sadece cihazlar hızlandıkça ve güçlendikçe uygulamaların ve 10 MB yer kaplıyor. dosyaların da boyutu büyüyor. Bu da cihazların yavaşlamasına ve işlevini yeterince yerine getirememesine yol açıyor. Uygulamaların yanı sıra kalitesi artan fotoğrafların kapladığı alan da artıyor. Bu da temizlik uygulamalarının ön plana çıkmasını sağlıyor.

Söz konusu temizlik ihtiyacı ile cihaz üreticileri kendi temizlik uygulamasını geliştirme yoluna gitti. Google artık sadece bir arama motoru değil, bir mobil cihaz üreticisi olduğu için bu konuda Files Go uygulamasını geliştirdi. Şimdilik beta uygulaması sürümde olan Files Go, APK ile yüklenebiliyor. Android Go çalışmasını yürüten Google I/O Konferası’nda söz konusu uygulamasını açıklamıştı. Android Go ise nispeten zayıf donanımlı cihazlardaki işletim sistemini (Android) daha iyi çalıştırmak amaçlı bir girişim.

Uygulamanın 10 MB’lık büyüklüğü de bu hedefi yansıtıyor. Resmi tanıtımdan sonra Files Go uygulaması yeni cihazlarda yüklenmiş (ön yüklü) olarak gelecek. Böyle bir yükleme yoksa elbette Play Store’den rahatlıkla indirilmesi söz konusu. Hiçbir uygulamanın açmadığı kadar alan vaat eden uygulama, aynı zamanda kullanılmayan programları, cihaz performansı açısından silmeyi önerecek. Bununla birlikte birden çok kaydedilmiş resimleri de cihazdan silmeyi teklif edecek. Ayrıca Files Go, sahip olunan dosyaları güvenli ve hızlı bir biçimde “çevrimdışı” paylaşma vaadiyle geliyor. Files Go gerçekten işe yarıyor mu yükleyip ve görmek lazım.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı