Kapat
Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia
İnternet 315 views 1

Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia

Google Fuchsia

Google 2007 yılında sunduğu Android işletim sistemi ile büyük bir başarıya imza attı. Kısa bir süre içerisinde çok büyük şirketlerin bu işletim sistemini kullanmasıyla başlayıp, günümüze kadar gelen Android, şu an için dünyanın en çok kullanılan ve en popüler yazılımı olarak bilinmektedir. Linux tabanı üzerine inşa edilen Android işletim sistemi şüphesiz günümüze kadar birçok kez geliştirilerek, üzerinde yeni çalışmalara imza atıldı. Bugün hızla gelişen teknolojiyle birlikte, Linux çekirdeği üzerine kurulu olan Android yazılımının gelecekte yeterli olamayacağını, hantal kalacağını öngören Google, yeni bir işletim sistemini geliştirmeye başladı bile. Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia sessiz sedasız süren AR-GE çalışmalarıyla, kısa sürede Google’ın yeni sürprizi olarak karşımıza çıkacağa benziyor.

Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia

Android ve Fuchsia

Küpe çiçeği anlamına gelen Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia Android işletim sistemine göre çok daha esnek ve verimli olacak. Fuchsia işletim sisteminde, Android’den farklı olarak Google’ın kendi ürünü olan Magenta çekirdeğinin kullanılacağı, bu sebeple Linux’un hantal kalan yapısından kurtulacağı öngörülüyor. Fuchsia ile aynı zamanda daha fazla cihazla uyum sağlanacak, geniş bir işletim sistemi sunmak hedefleniyor. Android’in tablet ve mobil cihazlarda yakaladığı başarıyı, Fuchsia’da PC ve daha birçok cihaza uyumlu hale getirerek bir adım ileri geçmek amaçlanıyor. Yeni işletim sistemi ile birlikte telefonlar, bilgisayarlar ve birçok mobil cihaz çok daha hızlı çalışacağa benziyor.


Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia

Çalışmalar Devam Ediyor

Google Fuchsia üzerindeki çalışmalarını bir yıldır sürdürüyor. Henüz Google’dan bu konuda detaylı bir tanıtım ve açıklama gelmediğinden, Google’ın yeni işletim sistemi fuchsia gizemini korumaya devam ediyor. Sızan bilgilere göre Google şu sıralar açık kaynaklı bu yeni işletim sistemini bir geliştirici topluluğuyla birlikte deniyor. Bazı çıkan haberlere göre ise, Fuchsia, Google’ın Pixelbook cihazlarına yüklenmeye başladı bile. Şu an için yolun oldukça başında olan Fuchsia’nın, ne amaçla kullanılacağı merak ediliyor. Google Android işletim sisteminden tamamen vazgeçip Fuchsia’yı mı kullanacak yoksa Fuchsia Android’e destek olarak mı kullanılacak, bekleyip göreceğiz. 2020 yılında kullanıma gireceği söylentiler arasında dolaşan Fuchsia işletim sistemi için, bu yıl içerisinde Google’dan bir açıklama yapılması bekleniyor.

admin

“Google’ın Yeni İşletim Sistemi Fuchsia” üzerine 1 yorum

  1. Davut Gök dedi ki:

    Android sisteme hayranım adamlar her şeyi beleş sunuyor. Bazı işletim sistemleri gibi şunu ayrı para şunu ayrı para ile alacaksın demiyor. Fuchsia işletim sistemi bende google için dönüm noktası olacak. Daha hızlı daha ulaşılabilir olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.