Kapat
Görüntülü Sohbet Cihazlarına Bir Yenisi Eklendi "Portal"
Gündem 162 views 0

Görüntülü Sohbet Cihazlarına Bir Yenisi Eklendi “Portal”

Facebook’tan ilgi çekici olacağı düşünülen Görüntülü Sohbet Cihazlarına bir yenilik daha. Facebook yeni teknolojinin peşini bırakmıyor ve çalışmalarına sürekli devam ediyor. Bu sefer üzerinde çalıştığı teknoloji ise “görüntülü konuşma yapabilen bir multimedya cihazı” . Finans şirketi olan Cheddar bu teknolojik gelişimi onayladı ve geçtiğimiz günlerde çıkacak olan cihazın adının ne olacağını, kaç paraya satılacağını ve tanıtım tarihinin ne olacağını açıkladı.Görüntülü Sohbet Cihazlarına Bir Yenisi Eklendi "Portal"

Portal ile Ne Zaman Tanışacağız?

Adı “Portal” olarak belirlenen bu teknolojik cihazın Cheddar’a göre 499 Dolar olarak çıkış yapması bekleniyor. Portal’ın, Amazon’un Echo Show’uyla benzerlik gösteren bir multimedya cihazı olması bekleniyor. Portal, Mayıs ayında duyurusu yapılmış ve 2018 yılının sonuna kadar piyasaya adımını atmış olacak. Asıl amacı görüntülü konuşma olacak olan multimedya cihazının açılı geniş bir kamerası ve sesli komut özelliği olacağı bilinenler arasında.


Portal ‘ın ön yüzünde bir kamera olacak, bu geniş açılı kamera sayesinde yüz tanıma teknolojisine de sahip olacak. Çok yönlü bu multimedya cihazı Netflix ve Spotify gibi bilinen ücretli yayınları da destekleyecek. Cihazın donanımsal ve tasarımsal özellikleri henüz belli değil, hangi ülkelerde satışa çıkarılacağı da belli değil, tek bilinen internet üzerinden de bu cihaza sahip olabileceğimiz. Mark Zuckerberg bu multimedya cihazıyla kullanıcıların şimdiye kadar edindikleri alışkanlıkları değiştirmeyi amaçlıyor ve bunun önemli olduğunu savunuyor. Fiyatının bu evrede geri planda kalmasını amacına ulaşmasının temel isteği olduğunu vurguluyor. Mark Zuckerberg’e göre ayrıca bu cihaz Facebook’un ilk defa ‘son tüketiciye yönelik tasarlanan’ cihazı olacak. Cheddar’a göre Portal’ın belirtilen özelliklerle karşılaştırıldığında fiyatı fazla görünüyor. Bunun yanı sıra cihaz piyasaya adımını attığında belirtilecek ve ortaya çıkacak belki de yeni teknolojik özellikleriyle 499 Dolar olan fiyatını hak ettiiğini kanıtlayabilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.