Oyun

Grounded Sistem Gereksinimleri

Arkadaşınızla birlikte minimal bir dünyanın parçası olmak ve maceradan maceraya atlamak istiyorsanız geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Grounded oyununu mutlaka denemelisiniz. Küçülen ve karınca boyutuna dönüşen iki arkadaşın hikayesini konu alan bu oyun ile birlikte minik dünyanın çeşitli sırlarını keşfedebilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bizler de bu içeriğimizde Grounded sistem gereksinimlerini paylaşacak, oyunumuza dair detaylı bilgileri sizlere aktaracağız.

Grounded Sistem Gereksinimleri

Grounded, arkadaşlarla oynanabilen yeni oyunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle It Takes Two ve Dead by Daylight gibi oyunlarla popülerleşen çevrimiçi eşli oyun türüne bir yenisini kazandıran Grounded, içeriğimizin başında da bahsettiğimiz gibi iki arkadaşın karınca boyutuna küçülmesini ve daha sonrasında evlerinden bahçelerine kadar birçok noktada maceralara atılmasını konu alıyor. Bu noktada böceklerle savaşan, kendi üssünüzü oluşturan ve çeşitli keşifler yapan bir maceracı haline geliyorsunuz.

İçerisinde craft ve savaş dinamikleri barındıran Grounded, tek kişilik de oynanabiliyor ancak oyunumuzun temel geliştirilme mantığı çift kişilik oyun üzerine kurulu. Dolayısıyla arkadaşınızla oynamak hem daha iyi bir deneyim yaşamanızı hem de maceraları daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Fakat öncesinde hem kendi bilgisayarınızda hem de arkadaşınızın bilgisayarınızda sistem gereksinimlerini incelemeniz gerekiyor.

Grounded Sistem Gereksinimleri
Grounded Sistem Gereksinimleri

Grounded Minimum Sistem Gereksinimleri

Grounded her ne kadar yeni bir oyun olsa da gerek çizgi film benzeri grafik yapısı, gerek optimize edilmiş dinamikleri sayesinde neredeyse her bilgisayarda oynanabilir bir oyun haline geliyor. Dolayısıyla ortalamanın altında bir bilgisayarınız bulunsa dahi düşük orta ayarlarda oyunumuz oynayabilmeniz mümkün olmaktadır.

  • Windows 7,8,10 veya 11 64-Bit İşletim Sistemi
  • Intel Core i3-3225 veya AMD Ryzen 3 1200 İşlemci
  • AMD Radeon 520 veya NVIDIA GTX 650 Ti İşlemci
  • 4GB+ RAM
  • 8GB+ Depolama Alanı

Yukarıdaki sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız oyunumuzu gönül rahatlığıyla satın alabilir ve indirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşınızla oynayabilmeniz için onun da satın alması gerektiğini unutmayın. Fakat yüksek grafiklere ihtiyaç duyuyorsanız önerilen sistem gereksinimlerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Grounded Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunumuzu en yüksek grafik ayarlarında sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız beklenmektedir. Böylece yüksek grafik ayarlarında sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilir ve tüm detayları en net şekilde görüntüleyebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere çok güçlü bilgisayara ihtiyaç duymadığı için yüksek ihtimalle önerilen sistem gereksinimlerini de karşılayacaksınız.

  • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
  • Intel Core i5 4460 veya AMD Ryzen 5 1600 İşlemci
  • AMD RX 550 veya NVIDIA GTX 970 Ekran Kartı
  • 8GB+ RAM
  • 8GB+ Depolama Alanı (SSD önerilir)

Grounded önerilen sistem gereksinimleri resmi olarak paylaşılmadığı için burada belirtilen donanımlarda bazı değişiklikler olabilir. Ayrıca oyunumuzun yeni olduğu için yakın zamanlarda yeni güncellemeler alabileceğini ve bu durumun sistem gereksinimlerini değiştirebileceğini unutmamanız gerekiyor. Yine de güçlü bir bilgisayara sahipseniz bu güncellemeler sizi etkilemeyecektir.

Grounded Önerilen Sistem Gereksinimleri
Grounded Önerilen Sistem Gereksinimleri

Grounded Fiyatı Ne Kadar? Nereden Alınır?

Grounded oyunu Obsidian Entertainment tarafından geliştirilmiş ve XBOX Game Studios tarafından yayınlanmıştır. Oyunumuzu satın alabileceğiniz en iyi platform ise Steam olarak bilinmektedir. Sizler de arkadaşınızla birlikte bu oyunu oynamak istiyorsanız Steam uygulamasını indirebilir, kayıt olabilir ve daha sonrasında 269TL’ye oyunumuzu satın alabilirsiniz. İndirim dönemlerinde ise 173TL’ye düşen fiyatları ile oyunumuza sahip olabilirsiniz.

Umarız sizler de bu içerik sayesinde Grounded sistem gereksinimlerini öğrenmiş ve oyunumuza dair edinmek istediğiniz bilgilere ulaşabilmişsinizdir. Tüm bunların yanında oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek adına Youtube gibi platformlardan Gameplay videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda oldukça popüler bir oyun olan Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu