BlogWindows

Haç İşareti † Bilgisayar Ve Telefonda Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde bilgisayarda dini sembollerin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi aktarmaya çalışacağız. Müslümanlık için Hilal ve ay yıldız ifadesi, Musevilik için yedi kollu şamdan veya altı köşeli yıldız işareti ve Hristiyanlık için haç işareti söz konusu dinin sembolleridir.

Haç İşareti Nasıl Yapılır?

haç işareti

Windows95, Windows Xp, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 10 İşletim sistemi bulunan bilgisayarlarda Karakter Eşlem tablosunu kullanarak bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Başlat menüsündeki arama sekmesinden veyahut Başlat – Tüm Programlar – Donatılar – Sistem Araçları – Karakter Eşlem adımlarını talip edebilirsiniz. Bu programı açtıktan sonra yazı tipini Ms Gothic olarak ayarlayın. Karşınıza çıkacak olan tabloda ilgili ifadeleri kolaylıkla bulabilirsiniz. † haç işareti için Alt+0134 Kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Arayarak İfade Bulunabilir mi?

İnternet hayatımızda artık büyük bir yer tuttuğunu söylemek mümkün her gün milyonlarda kullanıcı yeni bilgi eklemeye devam ediyor hal böyle olunca aradığımızı internette bulmak oldukça mümkün. Aradığımız ifadeyi internette arama motorları aracılığı ile arattığımızda karşımıza aradığımız ifadede çıkacaktır. İfadeyi buradan kopyalayarak kullanmak da oldukça pratik yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Android ve Apple İşletim Sistemine Sahip Telefonlarda Haç İşareti Nasıl Yapılır?

Android ve Apple işletim sistemine ait telefonlarda daha kurulum aşamasında bile telefona yüklü olan klavyelerin ifade sekmelerinde bu ifadeleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer ifadeler yoksa klavyeleri güncelleyerek tekrar deneyin.

Sıkça Kullandığımız Özel İfadeleri Klavyede Kodlar Aracılığı İle Yazmak

Klavye için özel karakterler yazmak için hazırlanmış özel kodlar mevcuttur. Sıkça kullandığımız özel karakterlerin kodlarını bilirsek bu bize yazı yazarken oldukça kolaylık ve pratiklik sağlayacaktır. Örneğin ® işaretini yapmak için Alt+169 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Alt tuşuna bastıktan sonra klavyenizden 169 yazdığınızda size otomatik olarak bu ifadeyi verecektir.

♥ için Alt+3 kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

☺gülme ifadesi için Alt+1 kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

♪ ve ♫ için Alt+13 ve Alt+14 Kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

☼ güneş ifadesi için Alt +15 Kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

♂ Bayan ifadesi için Alt + 11 ve ♀ Bay ifadesi için Alt+12 kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu