BlogSosyal Medya

Hafıza Kartına Uygulama Taşıma Nasıl Yapılır?

Günden güne kullanım sıklığı ve kullanım aralığı artan cep telefonları bizler için vazgeçilmez bir hal almaya başladılar. Kullanıma bağlı olarak her geçen gün artan mobil uygulamalar ve buna bağlı olarak gelişen cep telefonları bir noktada bizlere yetersiz kalmaya başladılar. Yetersiz kalınan noktaların başında gelen depolama sorunu bizler için büyük problemler yaratır olmuştur. Fakat bu probleme bir nebze çözüm olmak için geliştirilen ek hafızalar, kısmen de olsa problemimizi çözebilirler. Ek hafızalar yani hafıza kartları (SD kartı) telefonlara ekstra olarak takılabilen ve telefonun depolama alanının dışında, bizlere ekstra bir depolama alanı sunan bu küçük kartlar, boyutlarına göre büyük işler başarmaktadırlar. Telefonunuzun desteklediği miktara kadar, telefona taka bileceğin hafıza kartları, kullandığın uygulamaların, resimlerin, videoların ve diğer birçok dosyanın telefonda yer kaplamasının önüne geçerek, telefondaki kasma ve donmaların, alan yetersizliklerinin önüne geçebilir.

Telefonunda büyük yer kaplayan dosyaların başında gelen uygulamaları, hafıza kartınıza taşıyarak cep telefonunda alan açabilir ve telefonundaki sorunların önüne geçebilirsin. Sende hafıza kartına uygulama taşıma nasıl yapılır, merak ediyorsun yazının devamına göz atabilirsin.

Hafıza Kartına Uygulama Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep telefonunda yer kaplayan, büyük boyutlardaki uygulamaları hafıza kartına taşımak istiyorsan, ilk olarak ayarlar uygulamasına gitmeli ve uygulamalar kısmına geçiş yapmalısın. Önüne gelen listede taşımak istediğin uygulamanın üzerine tıklayarak, uygulama penceresine gitmeli ve oradan da depolama bölümüne girmelisin. Depolama kısmında yer alan taşı seçeneğinden, uygulamayı kolaylıkla hafıza kartına taşıyabilirsin. Eğer tek tek taşımak yerine toplu şekilde uygulamalarını hafıza kartına taşımak istiyorsan, 3. parti bir yazılım kullanabilir ve uygulamalarını taşıyabilirsin. Fakat hafıza kartının bağlantısı kesilir ise uygulamaları da kullanamayacağını unutmamalısın.

Hafıza Kartına Taşınan Uygulamalar Yavaşlar mı?

Hayır, telefon hafızasından, hafıza kartına taşıyacağın uygulamalar normal şekilde çalışmaya devam edeceklerdir.

Hafıza kartıma Kaç Tane Uygulama Taşıyabilirim?

Hafıza kartının boyutuna göre değişir. Eğer büyük boyutlara sahip bir hafıza kartın var ise ona göre uygulama taşıma işlemini gerçekleştirebilirsin.

Bu içerik ilginizi çekebilir Instagram profil adına şekilli yazı yazma

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu