Kapat
Sponsor Reklamlar
Yüz şekline göre gözlük seçimi
İnternet 624 views 0

Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Yüz şekline göre gözlük seçimi, hangi gözlük, gözlük seçimi, Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Herkesin bir yüz şekli ve karakteristiği vardır. Yüzümüze uygun gözlüğü seçmek hem sağlık açısından hem de yüzümüzde oluşturduğu bütünlük açısından önemli bir husustur. İster Güneş gözlüğü olsun ister dereceli gözlük olsun kimse yüz hattıyla uyumlu olmayan gözlük kullanmak istemez . Bunun için öncelikle nasıl bir yüz karakteristiğine sahip olduğumuzu bilmeliyiz. Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu sizin için derlediğimiz tavsiyelerimize bakabilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli

Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Çenenin dar ve alın kısmının nispeten geniş olduğu yüz şeklidir. Yani yüzün alt kısmı dar üst kısmının ise geniş olduğu yüz şeklidir. Bu yüz şekline uygun gözlük seçimi köşeli ve çekik olmalıdır. Buradaki amaç dar olan çene kısmını orantısal olarak dengelemek ve alın kısmıyla olan uyumunu sağlamaktır.

Kare Yüz Şekli

Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Yüzdeki köşelerin belirgin olduğu yüz şeklidir. Yüzün uzunluğu ve genişliği birbirine yakındır. Bu yüz karakteristiğine sahip kişiler oval gözlük modellerini tercih etmelidirler. Eğer yüz şekli dikdörtgen şeklinde ise gözlüğün sap kısmının ince olmasına dikkat edilmelidir. Daha çok kare şeklinde yüz hatlarında ise bu keskinliği ortadan kaldırmak için daha yumuşak veya oval hatlı çerçeveli gözlük kullanımına özen gösterilmelidir.

Oval Yüz Şekli

Yüz şekline göre gözlük seçimi

Yüz yapısının orantılı olduğu elmacık kemiğinin belirgin çenenin ince olduğu yüz şeklidir. Oval yüz şekline sahip olan kişiler geniş çerçeveli olmayan modelleri tercih etmelidirler. Kelebek,  yuvarlak,  köşeli ve oval gözlükler bu yüz şekline sahip kişiler için gayet uygundur.

Üçgen Yüz Şekli

Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Çene hattının dar ve alın bölgesinin geniş olduğu yüz şeklidir. Dar olan çene bölgesini dengelemek için üst kısmında süslemeler bulunan veya alt çerçevesi olmayan gözlükler ile köşeli gözlük modelleri bu yüz şekli için uygundur.

Yuvarlak Yüz Şekli

Hangi Gözlük Yüz Şeklinize Daha Uyumlu

Yüzün eni ve boyu oranlı olan yüz şeklidir. Bu yüz şekline sahip kişiler yüzü biraz daha uzun ve ince göstermek için oval ve köşeli gözlük modellerini tercih etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.