BlogWindows

Hashtag İşareti # Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Hashtag İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Birçok insan klavye üzerinde hashtag işareti başta olmak üzere birçok sembolü klavye üzerinden nasıl yapacağını bilmemektedir. Bu durum sonucunda birkaç yerden işaret kopyalama ihtiyacı duyan insanlar, kopyalama şeklinden çok memnun olmamaktadırlar. Sizlere vereceğimiz rehber doğrultusun da klavyeden nasıl hashtag işareti yapabileceğinizi çabucak bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hashtag işaretini internet üzerin de kullanmak isteyen kişiler yazdığımız makale üzerinden klavyeden hashtag işareti bilgisayarda nasıl yapılır olayını kolayca öğrenebileceklerdir.

Klavyede Hashtag İşareti Nasıl Yapılır? Kopyala #

Başlangıç olarak dilerseniz yazımızda bulunan bu hashtag işaretini direkt kopyalayabilir ve lazım olduğu anda yazımızdan kopyalayarak dilediğiniz bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat siz dersiniz ki ben hashtag işareti nasıl yapılır onu da öğrenmek istiyorum gelin sizlere onu da öğretelim. Öncelikli olarak bilgisayarınıza yazı yazma amaçlı bir Word dosyası veya metin belgesi oluşturmalısınız. Ardından bu Metin belgesi içerisinde sırasıyla Alt Gr ve 3 tuşlarına basmalısınız. Böylece kolayca hashtag işaretini yapabilmeniz mümkündür.

Bu Gibi Hashtag İşaretlerini Nerede Kullanabilirim?

Öğrendiğiniz bu yöntem ile hashtag sembolünü çoğu web sitesin de kullanabilmeniz mümkündür. Twitter gibi uygulamalar da Instagram gibi uygulamalar da etiket koyacağınız zaman hashtag işaretini kelimenin başına koyarak konum etiketi veya mekan etiketi atabilirsiniz. Instagram ve Twitter da yorum yaparken yorumların altına etiket şeklinde işareti kullanabilirsiniz. Facebook ve Snapchat gibi uygulamalar bazı sembollere izin verirken bazı sembolleri de izin vermemektedir. Bu gibi şirketlerin izin vermemesinin nedeni şirketin aldığı güvenlik sistemlerinde engel oluşturmasıdır.

Bu sitelerin sembollere izin verip vermediğini web sitesine girerek daha sonrasında herhangi bir simgeyi kopyalayarak yorum şeklinde göndermeniz gerekecektir. Bu şekilde sitenin engel oluşturup oluşturmadığını öğrenebilirsiniz.

Hashtag İşareti Telefonda Nasıl Kullanılır?

Bu işareti öncelikli olarak bilgisayarınızdan Whatsapp web uygulamasına giriş yapmanız gerekecektir. Daha sonra bilgisayarda bulunan kare kodu telefonu okuttuktan sonra Whatsapp’a giriş yapacaksınız. Bilgisayarınıza kopyaladığınız bu sembolü dilediğiniz bir kişiye Whatsapp yoluyla gönderebilirsiniz. Daha sonra Whatsapp uygulamasını bilgisayardan kapatabilirsiniz. Bu semboller artık telefonunuzda yer aldığına göre istediğiniz herhangi bir kişide sınırsız sayıda hashtag işareti gönderebilirsiniz.

Bu içeriğimize de göz atmak isteyebilirsiniz Sudoku nasıl oynanır?

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu