Kapat
Sponsor Reklamlar
Hdm Global’den Asha Atağı
Gündem 95 views 0

Hdm Global’den Asha Atağı

Hatırlayanlar olacaktır, bir dönem Nokia mobil üretim konusunda dünya devlerinin arasında yer aldı. Bu dönemde Nokia kendine ait olan alt modelleri de piyasaya birkaç kez sunmuştu. Aslında tedirginlik ile yaklaşılsa da Asha’nın çıkardığı telefonlar beğeni gördü. Nokia markası altında çıkarılan bu telefonlar zamanla yenilendi ve geliştirildi.

Nokia’dan Sonra Asha

HMD Global Şirketler Grubu’nun daha önceleri Nokia’ya olan atağı bilinmekteydi. Ancak HDM Global Asha’nın başarılı telefonlarını fark edince yönünü Nokia’dan ona doğru çevirdi. Ancak daha önce Nokia mobil bölümünü Microsoft’a satmıştı. Dolayısıyla Asha da Microsoft’a satılmış oldu. Ancak HMD Global kararından vazgeçmedi ve Asha’yı bünyesine kattı.Hdm Global’den Asha Atağı

Asha’dan Beklenti Büyük

HDM büyük bir beklenti ile satın aldığı Asha’dan umutlu. Hatta Nokia mobil cihazlarının gösterdiği başarıyı Asha’nın da göstermesi bekleniyor. Ancak HDM bu satın alma işlemi ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Birkaç sosyal medya sitesi ve haber kanalı sayesinde dağılan bilgi şuan için gizliliğini koruyor. Hatta HDM’nin Asha’yı nasıl markalaştıracağı da bilinmiyor. Ancak Microsoft ile el sıkıştığı düşünülür ise planları olduğu gün gibi açık.

HDM’den Başarılı Adımlar

HDM daha önce Nokia ile çok beğenilen cihazlar piyasaya sürmüştü. Hatta amiral gemileri de bunlardan bazıları. Şimdilerde HDM’nin Nokia ile yakaladığı başarının devamını Asha ile getireceğine inanılıyor. Şimdiye kadar fiyat ve performans açısından sektörde adından sıkça söz ettirmişti.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.