Oyun

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Geçtiğimiz aylarda Harry Potter evreninde geçeceği belirtilen ve henüz çıkış yapmamış olmasına rağmen kısa süre içerisinde tanıtım videoları ile oyuncuların şimdiden beğenisini kazanan Hogwarts Legacy, içerisinde devasa bir evren barındıracak. Çeşitli dövüş grafikleri ile sihir dünyasının tam anlamıyla bir yansıması olacak olan bu oyun, filmlerden uyarlanan en iyi oyun olmaya da aday gibi gözüküyor. Hatta daha şimdiden yılın en iyi oyunu olmaya aday gösterildi bile. Bizler de ilgisini çeken kişiler için içeriğimizde detaylıca oyunumuzu aktaracak ve Hogwarts Legacy sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşacağız.

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Harry Potter evreni içerisinde yer alan Hogwarts büyücülük okulunu konu alan Hogwarts Legacy, her kullanıcının kendi karakterini oluşturarak bu okulda yer almasını sağlayan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek grafikleri ve ilgi çekmeyi başaran dinamikleri sayesinde de herkesin sevebileceği bir oyun olarak nitelendiriliyor. Dolayısıyla özellikle Harry Potter evrenini seven kişilerin mutlaka oyunumuzu daha da yakından incelemesi gerekiyor.

Bugüne kadar benzeri birçok oyun üretilmiş olsa da istenilen başarıyı sağlayamadıkları için piyasada bu tarz oyunlara karşı bir ön yargı bulunuyor. Fakat Hogwarts Legacy oyununun içerisinden paylaşılan görüntüler ve geliştiricilerin yaptığı açıklamalar kısa süre içerisinde oyunumuzun popülerleşmesini sağladı. Çıkış yapacağı günü ise birçok kişi sabırsızlıkla bekliyor gibi görünüyor. Yine de oyunumuzu ön siparişten satın almadan önce sistem gereksinimlerini incelemek ve karşılamak gerekiyor.

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri
Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Hogwarts Legacy Minimum Sistem Gereksinimleri

İçeriğimizin başında oyunumuzun grafiklerinin oldukça yüksek olduğunu belirtmiştik. Dolayısıyla yeni nesil bir oyun olduğu için yüksek donanım özelliklerine de sahip olacağını tahmin edebilirsiniz. Ortalamanın üstünde donanım parçaları ile oyunumuzu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Fakat geliştirme sürecindeki ilerlemelere göre sistem gereksinimlerinin de değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 2600 veya Intel Core i5-8400 İşlemci
 • AMD RX Vega 56 veya NVIDIA GeForce GTX 1070 Ekran Kartı
 • DirectX Sürüm 12
 • 8GB RAM
 • 85GB+ Depolama Alanı

Minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız halinde Hogwarts Legacy oyununu 30FPS değerinde düşük grafik ayarlarında oynayabilmeniz mümkün olacaktır. Fakat oyun içerisinde birçok animasyon bulunacağı için daha yüksek ayarlarda oynamanız deneyiminizi inanılmaz seviyede arttıracaktır. Bu yüzden önerilen sistem gereksinimlerini de mutlaka incelemelisiniz.

Hogwarts Legacy Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunumuzu ilk çıkış yaptığı andan itibaren orta yüksek grafik ayarlarında oynayabilmek için önerilen sistem gereksinimlerinde belirtilen donanımlardan daha iyilerine sahip olmanız gerekmektedir. Böylece optimizasyon sorunlarından da etkilenmeniz minimize edilmiş olacaktır.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 3600 veya Intel Core i7-8700 İşlemci
 • AMD RX 5700XT veya NVIDIA GeForce 1080Ti Ekran Kartı
 • DirectX Sürüm 12
 • 16GB+ RAM (Çift slot tavsiye edilir)
 • 85GB+ Depolama Alanı (SSD önerilir)

Piyasaya yeni çıkış yapan oyunların neredeyse hepsi çeşitli optimizasyon problemlerini beraberinde getirmektedirler. Dolayısıyla mümkün olduğunca yüksek donanım özelliklerine sahip olmak oyunu rahatça oynayabilmek açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden RTX ve DLSS teknolojisini destekleyen ekran kartlarını kullanmanız gerekmektedir.

Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri
Hogwarts Legacy Sistem Gereksinimleri

Hogwarts Legacy Nereden Satın Alınır?

Oyunumuz şu an Steam üzerinde sunum sayfasına sahiptir. Bunun dışında alımının yapılabileceği bir platform bulunmamaktadır. Buna rağmen ilerleyen süreçlerde Playstation ve XBOX gibi cihazlarda da oynanabilir olacağı belirtilmektedir. Oyunumuz çıktığında ve erken erişime sunulduğunda Steam üzerinden kütüphanenize ekleyebilir ve indirerek oynayabilirsiniz. Çevrimiçi bir yapıya da sahip olacağı için mutlaka orijinal oyuna sahip olmanız gerekmektedir. Fiyatı ise henüz belirlenmemiştir.

Hogwarts Legacy Ne Zaman Çıkacak?

Hogwarts Legacy oyunu için belirlenen çıkış tarihi 10 Şubat 2023 olarak bilinmektedir. Fakat ilerleyen dönemlerde yaşanacak geliştirme problemleri oyunumuzun piyasaya sürülmesini geciktirebilir. Yine de bu tarihe kadar oyunumuzun erken erişime açılacağı ve fiyatının belli olacağı düşünülmektedir. Oyunumuzun Steam sayfasını yakından takip ederek ve gelişmeleri inceleyerek konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Hogwarts Legacy sistem gereksinimlerini inceledik ve oyunumuza dair tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Eğer sihirbazlık dünyasına ilginiz bulunuyorsa veya bugüne kadar hiç oynamadığınız bir tarza sahip oyun oynamak istiyorsanız mutlaka Hogwarts Legacy oyununu listenize eklemenizi ve Youtube gibi platformlardan videolarını izlemenizi tavsiye ederiz. Minecraft oyununa karşı da ilginiz bulunuyorsa Minecraft İksir Hazırlama Rehberi başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu