Blog

Hotmail Hesap Kapatma Güncel

Hotmail Hesap Kapatma işlemini yapmak isteyenler bu kapatma işlemini ayrı bir adreste yapabilmektedirler. Hotmail hesap kapatma / silme işlemini gerçekleştirebilmek için Hotmail hesabınızı açarken kullandığınız güvenlik mailini hatırlıyor olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kapatma işlemini yerine getiremeyeceksiniz.

Hotmail Microsoft’a ait bir mail hesabı olduğu için özellikle Windows tabanlı bilgisayarlarınızda bir çok işlemi Hotmail hesabı ile yapabilmektesiniz. Eğer Hotmail hesabınızı silerseniz Windows da Hotmail ile çalışan tüm programlar devre dışı kalacak ve yeni bir Hotmail hesabı kullanmanız gerekecektir.

Hotmail Hesap Kapatma

Hotmail Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Hotmail hesabınızı kapatmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

  1. Hesabınızı kapatmak için Hotmail Hesap Kapatma linkine giriş yapın > “https://account.live.com/CloseAccount.aspx
  2. Açılan sayfada Hotmail kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  3. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra sizden Kimliğinizi Doğrulayın şeklinde bir uyarı çıkabilir. Hotmail hesabınızı açarken güvenlik mail adresi olarak kullandığınız mail adresinin bir kısmını göreceksiniz. Burada mail adresinizin üzerine tıklayarak Hotmail hesabınızı açarken güvenlik amaçlı kullandığınız mail adresinizin tamamını girin. Devamında Kod Gönder seçeneğine tıklayın.
  4. Güvenlik mailinize gelen kodu ilgili alana girin. Gerekli kodu ilgili alana girdikten sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada alt alta açıklamalarıyla birlikte verilmiş kutucuklar göreceksiniz. Tüm kutucukları işaretleyin.
  5. Son adım olarak ayrılma nedeninizi belirtmeniz istenecek. Bir neden seçtikten sonra hemen altta bulunan “Hesabımı kapatılmaz üzere işaretle” kutucuğuna tıklayın.

Son cümlede belirtildiği gibi hesabımı kapatılmak üzere işaretle demektedir. Nedeni ise hesabınız hemen kapatılmayacaktır. Bu tür şirketler açılan hesapların hemen kapatılmasını istememektedirler ayrıca bir yanlışlık olma (hesabın ele geçirilmesi gibi) durumuna göre silinmesi istenen hesaplar bir süre bekletilmekte ve daha sonra silinmektedir.

Bir çok hesap kapatma işleminde olduğu gibi bu yazımızda sizlerle Hotmail hesap kapatma linkini paylaşmış olduk. Hesabınızı kapatmada zorluk çekiyorsanız yoruma yazarak ziyaretçilerimizden yada site yönetiminden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu