Blog

Huawei Garanti Sorgulama 2021

Yeni bir telefon aldığınızda garanti olmasına özen gösterirsiniz. Çünkü garanti sayesinde telefonunuz bir süreliğine de olsa güvende olur ve herhangi bir problem yaşamanız halinde teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.

Genellikle telefonların 2 yıllık garantisi bulunsa da bazen süreyi takip edemeyebilir ve garantinizin ne kadar kalmış olduğunu merak edebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda eğer Huawei markasına sahip bir telefona sahipseniz garantinizi sorgulayabilirsiniz. Bu yazımızda Huawei garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Huawei Garanti Sorgulama

Sadece telefonlarda değil, Huawei markaları herhangi bir cihaza sahipseniz gönül rahatlığıyla garanti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cihazınızı satacaksanız veya cihazınızda bir sorun oluştuysa öncelikle garantiniz olup olmadığını bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Cihazınızın garantisini sorgulamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Web tarayıcınıza tıklayın.
  • https://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/ sitesini yazarak aratın.
  • IMEI/MEID/SN veya MAC numaranızı girin.
  • Daha sonrasında doğrulama kodunu girerek “Ara” butonuna basın.

Bu işlemleri yapmanız halinde garanti sürenizi ve nasıl destek alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde incelemeye gönderebilir, arıza tespit ve onarım işlemlerini de aynı sayfadan gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca teknik servis ile iletişime geçmeniz halinde site içerisinde teknik servis onarım durumunu da anlık olarak aynı yöntemle inceleyebilirsiniz.

huawei garanti sorgulama 2
huawei garanti sorgulama

Huawei IMEI/MEID/SN veya MAC Numarasını Öğrenmek

Garantinizi sorgulamadan önce girmeniz gereken numaranın ne olduğunu bilmiyorsanız endişelenmeyin. Kolay bir şekilde hemen size gereken numarayı bulabilirsiniz. Sahip olduğunuz cihaza göre girmeniz gereken kod farklı olacaktır.

Seri Numarasının kısaltması olan SN’yi cihazınızın orijinal kutusunun üzerinde bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aldığınız cihazın orijinal kutusuna sahip olmaktır. Ayrıca SIM kartına sahip olan cihazlarda arama kısmına *#06# tuşlarsanız yine SN koduna ulaşabilirsiniz.

Eğer bilgisayar kullanıcısı iseniz komut istemi yardımıyla da seri numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Windows ve R tuşlarına aynı anda basın.
  • Açılan “Çalıştır” ekranına cmd yazın.
  • Siyah ekrana “wmic bios get serialnumber” yazarak enter tuşuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra ekranın hemen altında seri numaranız gözükecektir. Akıllı saat gibi giyilebilir teknolojik ürünlere sahipseniz de saatin menüsünden hakkında bölümüne giderek seri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde seri numaranızı bularak garanti sorgulama işlemini gerçekleştirebilmişsinizdir. Garanti sürenizin ne kadar kaldığını düzenli olarak kontrol edin ve bu hizmeti hafife almayın.

Ayrıca bakınız: iphone garanti sorgulama nasıl yapılır?

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu