Blog

iMessage ve FaceTime’da “Etkinleştirme Bekleniyor” Hatası ve Çözümü

iMessage ve FaceTime’da “Etkinleştirme Bekleniyor” hatası, genellikle sistem sıfırlaması yapılmasının ardından sıklıkla görülür. Sıfırlama sonrası bu hata ile birlikte, oturum açılamadı, etkinleştirme başarısız ve lütfen ağ bağlantınızı kontrol edin gibi çeşitli hatalar ile de karşılaşılabilir. Bu sorunların çözümü için izlenecek bir kaç adım vardır.

iMessage ve FaceTime Etkinleştirme Bekleniyor

Bu hatanın düzeltilebilmesi için yapılması gereken birkaç adım bulunur. Bu adımlar sırasıyla şöyledir;

  • Etkinleştirme yapabilmek için mutlaka internet bağlantısı gerekir. Bu sebeple telefonda Wireless veya Hücresel veri bağlantısının açık olduğuna emin olunmalıdır,
  • Saat dilimi kontrol edilmeli ve eğer doğru değilse güncellenmelidir,
  • Ayarlar-Genel-Tarih ve Saat bölümüne gidilerek, Tarih ve Saati otomatik olarak ayarla seçeneği seçildiğinde, saat problemi tamamen giderilmiş olur,
  • Bu işlemlerin ardından iMessage ve Facetime uygulaması kapatılmalıdır,
  • iMessage uygulamasında Ayarlar ve Mesajlar bölümüne gidilir. iMessage sağ tarafında bulunan anahtar simgesine dokunulur. Facetime için de aynı işlem yapılmalıdır,

Bu adımlar eksiksiz olarak yapıldığında, mobil cihaz bir defa yeniden başlatılır. Cihaz yeniden açıldığında, Facetime ve iMessage uygulamaları yeniden açılır. Bu şekilde etkinleştirme hızlı bir şekilde yapılacaktır. Bazı durumlarda bu etkinleştirme, 24 saate kadar sürebilmektedir.

iMessage ve FaceTime Etkinleştirme Bekleniyor
iMessage ve FaceTime Etkinleştirme Bekleniyor

FaceTime ve iMessage Uyarısı Kapatma

iMessage ve FaceTime’da “Etkinleştirme Bekleniyor” hatası, Apple sisteminde yer alan ve geçici olan belirli sorunlar nedeniyle de olabilir. Apple sayfası ziyaret edilerek, bu durumun kontrolü hızlı bir şekilde sağlanabilir. Apple sayfası üzerinden problem yaşanan ve geçici olarak servis dışı kalan uygulamalara hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

FaceTime Telefon Numarası Etkinleşmiyor

Cihaz yazılımının güncel olmaması da bu duruma yol açabilir. Bu sebeple yazılım güncellemesi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Öncelikle Ayarlar bölümüne girilir. Ardından Genel ve Yazılım Güncellemesi kısmı açılır. Bu bölümde İndir ve Yükle seçeneği ile sistem en güncel sürüme yükseltilebilir.

Eğer 24 saat geçtiyse ve hala hata alınıyorsa ve çözüme ulaşılmadıysa, ağ ayarlarını sıfırlamak gerekir. Ayarlar bölümüne gidilir ve Genel-Sıfırla seçeneği üzerinden Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği seçilir. Bu işlemin ardından cihaz kablosuz şifreleri sıfırlayacaktır.

Ayrıca iPhoneda Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir? başlıklı içeriğimizi de okumanızı öneririz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.
Başa dön tuşu