Bloginstagram

Instagram Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sizlerle Instagram açılmıyor sorunu ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Günümüzün teknolojisinde artık insanlar çok fazla sosyal medyada zaman geçirmektedir. Sosyal medya platformlarını şöyle genel incelediğimizde ise en fazla kullanılan uygulamanın İnstagram olduğunu gözlemlemekteyiz.

(Dikkatinizi çekebilir: instagram biyografi sözleri)

Doğal olarak en fazla güncellenen ve güncellemelerin yayıldığı platform haline gelmiştir. Sosyal medyanın adeta devi olan bu platform, sistemsel olarak güncellemeleri ile kullanıcı kitlesine birçok yenilik sunmaktadır.

İnsanlar bu durumdan gayet memnun gözükmektedirler. Ancak bazı kullanıcı kitleler bu güncellemeler ile uygulamada sorunlar yaşamaktadırlar. Özellikle İnstagram uygulamasının son çıkardığı güncelleme ile insanlar süreli Instagram’ın açılmaması ile yakınmaktadır. Peki, Instagram uygulaması açılmıyor veya güncelleme başarılı bir şekilde gerçekleşmediyse ne yapılmalıdır? Şimdi tüm detaylarıyla aşağıda inceleyelim.

İnstagram Uygulaması Sorunu

Bu durumu nasıl çözmeniz gerektiğinden önce biraz konu hakkında bilgi verelim. Instagram uygulamasını kullanan çoğu kitle, 40 sürüm ile birlikte gelen güncellemeyle sorun yaşadıklarını belirtmişlerdir. Bu durumdan özellikle Android sistemli cihaz kullanan kitle sorun yaşadığını belirtmiştir. Uygulama içine giremediklerini veya girseler bile birkaç dakika içerisinde uygulamanın kendiliğinden kapandığını belirtmektedirler. İnstagram bunun için sistemsel bir güncelleme getirecektir. Bunun için beklemeliyiz. Ancak genel olarak instagram açılmıyor sorunu yaşamanız halinde özellikle de güncelleme sonrası yaşıyorsanız aşağıda anlatacağımız çözümleri deneyebilirsiniz.

instagram acilmiyor
instagram açılmıyor

Instagram Açılmıyor ! Ne Yapman Gerek?

Öncelikle sorun tespit edilmelidir. Bu nokta özellikle güncelleme sonrası açılmayan durumlar için geçerlidir. Android işletim sistemli cihaz kullanan kişiler bu noktaya biraz daha dikkat edebilir.

Şimdi yapmanız gerekenleri listeleyelim;

  • İnstagram uygulamasını açıp, hesabınızdan çıkış yapın.
  • Uygulamalar kısmından İnstagram uygulamasını durmaya zorlaya tıklayın.
  • Ardından Önbellek temizle seçeneğine tıklayarak genel bir temizleme yapın.
  • Bir sonrası ki işlem olarak verileri temizle seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyin.

Instagram açılmıyor sorunu bu yöntem yardımıyla çözümlenecektir. Ancak sorun halen devam ediyorsa, uygulamayı komple silmeyi deneyin. Ardından güncel versiyonu ile tekrar indirin. Ancak bu aşamada kesinlikle Android işletim sistemli kullanıcılar, Google servisini kontrol ettirmelidirler. Bu tarz sorunlarla yaşamanız halinde uygulamayı silip en baştan indirip kurmak en mantıklı çözüm olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu