BloginstagramSosyal Medya

Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silerim?

Dünyanın en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram üzerinden birçok işlemi aynı anda yapabilmek mümkün olur. Her geçen gün kendisini geliştiren ve bu konuda gerekli olan güncellemeleri kullanıcıları ile buluşturan Instagram uygulaması, kullanıcıların başka kullanıcı adı üzerinden arama yapılabilecekleri ve profillerine erişim sağlayabilecekleri bir platformdur. İnstagram arama geçmişini nasıl silerim sorusunun cevabı ise oldukça basit bir kaç adımdan geçer.

Instagram Arama Butonu

Instagram uygulamasında yer alan arama butonu her hangi bir kullanıcının, bir etiketin, bir yerin aranabilmesi için gereklidir. Instagram uygulamasına giriş yapıldıktan sonra ana sayfanın sağ yanında bulunan büyüteç ikonuna basılarak arama alanına erişim sağlanabilir.

Üst kısımda bulunan “Ara” alanına aranacak olan kişinin hesap adı ya da etiket adı girilir. Çıkan sonuçlar içerisinde istenen seçeneğe ulaşabilmek mümkün olur. Instagram uygulaması arama geçmişinin temizlenebilmesi için de gerekli işlevi gören bir özellik geliştirmiştir.

Instagram Arama Geçmişi

Instagram uygulaması içerisinde her hangi bir kullanıcı, etiket ya da yer araması yapıldığı takdirde, bu aramalar geçmişe kaydedilmektedir. Kullanıcının başka bir arama yapmak için bu alana erişim sağlaması halinde eski aramaları ile karşılaşması bazen can sıkıcı olabilir.

Bu nedenle Instagram arama geçmişini silmek isteyen kullanıcıların bazı basit adımları uygulayarak bu işlemi hayata geçirebilmeleri mümkün olur. Uygulama, bu konuda kullanıcılarına gerekli desteği sağlamaktadır.

isntagram arama gecmisi
Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silerim

Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silerim?

Instagram uygulamasında daha önce aranmış olan etmenlerin arama alanında gözükmesinin önüne geçmek için arama geçmişini silmek gerekir. Bunun için öncelikle ana sayfanın en sağ köşesinde yer alan profil ikonuna tıklanarak profile gidilmesi gerekir.

Sağ üst köşede yer alan üç çizgi ikonuna basıldıktan sonra “Ayarlar” sekmesine ulaşılır. Burada yer alan “Arama Geçmişi” sekmesine basıldığı takdirde Instagram uygulaması kullanıcıya “Arama Geçmişini Sil” şeklinde bir komut vermektedir. Bu komuta tıklandığı zaman uygulamada daha önce yapılmış olan bütün aramalar silinir. Yeni bir arama yaptıktan sonra da bu işlem uygulanarak Instagram arama geçmişine ilişkin temizleme yapılabilmektedir.

Cep telefonunda internet geçmişi nasıl silinir konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu