BloginstagramSosyal Medya

İnstagram Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle İnstagram Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. İnstagram, dünyada en çok kullanıcıya sahip bir sosyal medya paylaşım platformudur. Bu platform sayesinde insanlar net bağlantısı ile binlerce kilometrede ki tanıdıkları, aileleri, dostları ile iletişim kurabiliyorlar. Bu platform birçok özelliği de yanında getiriyor. Fakat birçok kullanıcı bu özellikleri kullanmasını bilmiyor. Bu özelliklerden bir tanesi kullanıcıların araştırmalarından da anlaşılacağı gibi ” İnstagram bildirim gizleme nasıl yapılır ” özelliğidir. Bu özellik sayesinde birçok takipçisi olan kişiler sürekli telefona bakmadan hayatlarını devam ettirebiliyorlar. Bu özellik adından da anlaşılacağı gibi gelen bildirimleri gizliyor ve kullanıcıya yansıtmıyor. Fakat bu özelliği kullanmak için öncelikle bu özelliği açmak gerekir.

İnstagram da Bildirim Gizleme Nasıl Açılır?

İnstagram’da bildirim gizlemek oldukça kolay bir işlemdir. Öncelikle bildirim gizleme işlemini yapabilmek için uygulamanın tamamen güncel olması gerekir. Öyle ki uygulama güncel olmaz ise bu işlem gerçekleştirilemez. İnstagram’da bildirim gizlemek için şu adımlar sırasıyla yapılmalıdır. Birinci adım olarak uygulamaya giriş yapmak gerekir. Sonra uygulamanın sağ üst köşesinde ki üç noktaya tıklanmalıdır. Daha sonra aşağılardan ayarlar sekmesi bulunur. Son olarak açılan sekmeden bildirim gizleme işareti aktif edilir. Bu şekilde İnstagram’dan gelen tüm bildirimler gizlenir. Fakat bu işlem için uygulamanın güncel olması gerekir.

İnstagram Uygulamasında Güncelleme Nasıl Yapılır?

İnstgramda güncellenmesinin sebebi kullanıcılarında daha iyi bir deneyim yaşatmaktır. Bu işlemi İnstagram Google Play ile senkronize olarak otomatik yapabilir. Ancak yapılmadığı taktirde bu işlemi manuel olarak yapmak gerekir. Yine bu işlem için net bağlantısının olması şarttır. Daha sonra telefonun mağazasında uygulama aratın, çıkan uygulama da güncelle yazısına basılır. Fakat bu işlem için net bağlantısı gereklidir.

İnstagram Uygulamasında ki Eşsiz Özellikler?

İnstagram sosyal medya platformunda bildirim gizleme dışında birçok özellikte bulunur. Bunlardan en önemlilerinin başında profil gizleme gelir. Bu özellik kullanıcıların takipçileri dışında kimsenin profilini görememesini sağlar. Birçok kullanıcı bu özelliğin nasıl aktif edeceğini bilmiyor. Profil gizleme işlemini gerçekleştirebilmek için ”Ayarlar” kısmına girilmeli ve ”Profilimi gizle” yazısının karşısındaki işaret aktif edilmelidir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu