Sosyal Medya

Instagram Destek – Mail Adresi ve Mail Atma

Instagram destek ve Instagram milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan ve popülerliği kanıtlanmış olan sosyal medya platformlarından biridir. Hal böyle olunca uygulama içerisinde zaman zaman kullanıcı odaklı sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar meydana geldiğinde çözüm aramak için internete başvururuz fakat herhangi bir çözüm bulamazsak Instagram ekibi ile iletişime geçmemiz gerekebilir. Bu gibi durumlar için Instagram destek nasıl kullanılır ve Instagram mail adresi nedir, nasıl mail atılır gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Instagram ile İletişime Geçme – Instagram Destek

Instagram ile iletişime geçebileceğiniz ve sorunlarınızı çözebileceğiniz birçok iletişim kanalı bulunuyor. Bunlardan en uygununu tercih etmeli ve buna göre iletişime geçmenin yollarını aramalısınız. Fakat destek kanalları ile iletişime geçerken anlamsız isteklerde veya sorularda bulunmanızın herhangi bir geri dönüşü olmayacağını unutmayın.

Instagram ile iletişime geçebileceğiniz kanallar şunlardır:

 • Instagram Yardım Merkezi
 • Instagram Mail Adresleri
 • Instagram Sorun Bildirme

Bunların dışında Instagram ile iletişime geçebileceğiniz herhangi bir kanal bulunmamaktadır.

Instagram Yardım Merkezi

İlk olarak Instagram Yardım Merkezinden sorununuzun ne olduğuna bakmakla işe başlayabilirsiniz. Bu sayfa içerisinde birçok sorunun cevabı bulunmaktadır. Eğer burada aradığınız şeyi bulamazsanız o zaman destek ile iletişime geçmeyi düşünebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Instagram yardım merkezine gidebilir ve sorununuzu aramaya başlayabilirsiniz. Hesabınızın çalınmasından, şifrenizi unutmanıza ve uygulama içi problemlerinize kadar birçok sorunu ve çözümünü bu sayfa içerisinde bulabilirsiniz.

Instagram Yardım Merkezi
Instagram Yardım Merkezi

Instagram Mail Adresleri

Instagram ile iletişime geçebileceğiniz ve sorununuzu belirtebileceğiniz iki adet mail adresi bulunmaktadır. Fakat bu adreslere mail gönderirken sorununuzu Türkçe olarak belirtmeniz karşı tarafın anlamaması ve size cevap verememesi ile sonuçlanabilir. Bu yüzden Instagram mail adreslerine mail gönderirken İngilizce dilinde sorununuzu belirtmeyi unutmayın. Instagram mail adresleri şöyledir:

 • complaint@instagram.com
 • help@instagram.com

Bu adreslere mail atmanız ve sorununuzu belirtmeniz halinde, cevabınız en geç 5 iş günü içerisinde size iletilecektir.

Instagram Sorun Bildirme Servisi

Eğer sorununuz daha çok hesabınızın içerisinde ve uygulama ile alakalıysa Instagram sorun bildirme servisini kullanarak en kısa süre içerisinde geri dönüş alabilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz. Ayrıca buradan direkt olarak Instagram destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu hizmete ulaşmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ altta bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize geçiş yapın.
 • Sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak menüyü açın.
 • Menü içerisinde en başta yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
 • Bu sayfa içerisinde “Yardım” sekmesini bulun ve dokunun.
 • Açılan sayfada en başta yer alan “Sorun Bildir” yazısına tıklayın.
 • “Görüş Bildir” veya “Sorun Bildir” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfaya sorununuzu yazın ve gerekirse görüntülerle bu sorununuzu daha net bir şekilde gösterin. Daha sonra “Gönder” tuşuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra destek mesajınız Instagram ekibine gönderilecektir. Diğer hizmetlere göre en kısa süre içerisinde talebinize dönüş sağlanacak ve sorununuz çözülecektir.

İçeriğimizde Instagram Destek ve Instagram Mail adreslerini gösterdik. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de sorununuzu nasıl çözebileceğinizi öğrenmiş ve Instagram ile iletişime geçmeyi başarabilmişsinizdir.

Instagram’da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntüleme başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu