BloginstagramSosyal Medya

Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Instagram Durduruldu Hatası çok fazla yaşayan Instagram kullanıcıları bu hatanın Instagram uygulamasından yada telefonlarından kaynaklandığını düşünmektedirler. Bu iki nedende doğrudur, ama çok da basit çözümleri vardır. Bu yazımızda Instagram Durduruldu Hatası ve çözüm yollarını paylaşacağız.

Instagram Durduruldu Hatası Nedenleri ve Çözüm Yolları

Instagram durduruldu hatasının nedenlerinden ilki telefonunuzda arka planda çalışan çok fazla uygulama olmasıdır. Gereksiz yere çalışan uygulamalar telefonunuzda RAM tüketimi yapmakta ve Instagram uygulamasının çalışması için gerekli RAM’i temin edememektedir. Telefonunuzda çok fazla RAM tüketimi olduğunda, Instagram’a giriş yaptığınız anda Instagram Durduruldu Hatası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu hatanın çözümü için Clean Master uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile telefonunuzda gereksiz yer kaplayan tüm dosyalardan ve gereksiz yere RAM tüketiminden kurtulabilirsiniz. Clean Master uygulaması ile telefonunuzun performansının arttığını da görecek ve Clean Master uygulamasını kullanmaya başladıktan sonra da tekrardan Instagram Durduruldu Hatası ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

2. yol ise Android cep telefonunuzu kapatıp açmaktır 🙂 Çok basit bir yöntem olsa da, sizi geçici olarak yaşadığınız hatadan kurtaracak ama tekrardan aynı durduruldu hatası ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

Insagram Durduruldu Hatasının bir diğer nedeni ise Instagram uygulamasının ön belleğinin çok şişmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu hatanın giderilmesi için telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar > Instagram olarak giriş yapınız. Bulunduğunuz ayarlar Instagram Uygulama bilgilerinin olduğu kısımdır. Burada Önbelleği temizle seçeneğini bulup dokunarak Instagramın kullandığı gereksiz önbellekten kurtulmuş olursunuz. Bu işlemle Instagram durduruldu hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Şayet yanlış bir şey yapacağınızı düşünüyorsanız, uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp Play Store veya App Store’dan Instagram uygulamasını tekrardan indirip cep telefonunuza kurabilirsiniz. Instagram’ı cep telefonunuza kurmak tekrardan kullanıcı adınızı, Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenize sebep olacağını unutmayınız.

Son olarak durduruldu hatasını yaşamanızın nedeni Instagram uygulamasının güncel olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Instagram uygulamasını güncellemek için Play Store yada App Store’da Instagram yazarak uygulamayı aratınız. Uygulama bulunduğunda Güncelleme olup olmadığını göreceksiniz.

Durduruldu Hatası olası nedenleri ve çözüm yolları bu şekildedir. Sizlerinde karşılaştığınız başka nedenler ve çözüm yolları varsa yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: instagrama giriş yapamıyorum sorunu ve çözümü

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu