BloginstagramSosyal Medya

instagram Ekran Görüntüsü Alındı Bildiriminden Kurtulma Yöntemleri

Bu yazımızda sizlerle instagram Ekran Görüntüsü Alındı Bildiriminden Kurtulma Yöntemleri sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Instagram anlık hikaye paylaşım özelliğine bir yenilik daha ekledi. Sürekli kendini geliştiren sosyal medya uygulaması özellikle paylaşım yapan kullanıcıların paylaşımla alakalı diğer kullanıcıların yaptığı aktiviteleri takip edebilmeye yönelik gelişmeleri uygulamasına ekliyor. Paylaşım yapan kullanıcılar yaptıkları paylaşımlar üzerinde diğer kullanıcılar ne yapmışlar takip edebiliyorlar. Paylaşımın kaydedilme, ekran görüntüsünün alınması gibi bildirimler anlık olarak kullanıcıya bildiriliyor. Bu yazımızda instagram da ekran görüntüsünün alındığını nasıl anlayacağınız anlatmaktadır. Son güncelleme de bununla ilgiliydi. Hikaye paylaşma özelliği ilk çıktığı zamanlarda olmayan ekran görüntüsü alındığında bildirim gitme özelliği eni güncellemeyle beraber kullanılabilir hale geldi. Ekran görüntüsü alınması durumu birçok kullanıcı için rahatsızlık verici bir eylem olarak görülüyor. Bu güncelleme kullanıcıların bu konuda kişisel güvenliğini korumak amacıyla yayınlandı.

instagram Ekran Görüntüsü Alındı Bildirimi

instagram Ekran Görüntüsü Alındı Bildiriminden Kurtulma 1
instagram Ekran Görüntüsü Alındı Bildiriminden Kurtulma

Bu güncellemeden en çok da ekran görüntüsü alma hastalığından mustarip olanlar şikayetçi. Bu konuda kendine engel olamayanlar zaman zaman takip ettikleri kişilere açıklama yapmak zorunda kalabiliyorlar. Kişi ekran görüntüsü almaya çalıştığı zaman Instagram kişi tek seferlik bir bildirim ile uyarıyor. Eğer kişi buna rağmen yine de ekran görüntüsü almaya devam etmek isterse karşı tarafa bu konuda bildirim gönderiliyor. Instagram ekran görüntüsü alındı bildiriminden kurtulma yöntemleri de şimdiden ortaya çıkmış durumda.

Ekran Görüntüsü Alınınca Nasıl Fark Edilir?

Ekran görüntüsü alınınca anlayabilmek için paylaşılan hikayenin ”kim görüntülemiş” ölümüne geçiş yapmak gerekiyor. Bu da yanında yıldız işareti olan kullanıcılar varsa eğer bu kullanıcıların hikayenin ekran görüntüsünü aldığını anlıyoruz. Tabi farklı yöntemler kullanarak ekran görüntüsü alanlar da olacaktır. Bunları bilmemizin imkanı şu anda bulunmuyor ama Instagram’ın bu konuda yapacağı iyileştirmeler ve güncellemeler ile bunları önlemek de mümkün olabilir.

instagram “Ekran Görüntüsü Alındı” Bildiriminden Kurtulma

Instagram’da karşı tarafa fark ettirmeden hikayenin ekran görüntüsünü almak için bazı programlar geliştirilmiş. Bu programları kullanarak Instagram hesabına giriş yapmak yeterli. Hem IOS em de Android için yapılan uygulama ve programlar mevcut. Bu programlar sayesinde ekran görüntüsü alınmak istenen kişinin hikayesi telefona indiriliyor ve öylelikle karşı tarafa bildirim gitmeden ekran görüntüsü işlemi alma eylemi tamamlanıyor. Android için GBinstagram uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Snaptube uygulaması ile de ekran görüntüsü alındı biliriminden kurtulabilirsiniz. instagram Ekran Görüntüsü Alındı Bildiriminden Kurtulma için en basit yol ise ekran görüntüsü alacağınız zaman cep telefonunuzu uçak moduna almaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu