Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır
Android 232 views 0

instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır

instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır ; Instagram fotoğraf paylaşımı, canlı yayın yapma, durum paylaşma ve video paylaşımı özellikleriyle öne çıkan ve şu an tüm dünyada çok fazla kişi tarafında kabul görmüş bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram da takip yoluyla kişiler istedikleri arkadaşlarını, sanatçıları yada hesapları takip edebilmekte ve bu yolla takip ettikleri kişilerin en son paylaşımlarını görebilmektedirler. Ama bazı durumlarda istenmeyen takipçiler de olmaktadır. Bu gibi durumlarda Instagram da sizleri takip eden kişileri engelleyebilir, ve isterseniz belli bir süre sonra da engeli kaldırabilirsiniz.

Bir çok Instagram kullanıcısı da arkadaş, tanıdık olmalarında, aynı okul, mahalle de bulunmalarında dolayı birbirlerini takip etmektedirler.  Bir çok kişi ulaştığı takip sayısı ile de Instagram hesaplarında reklam alabilmektedirler. Bazı Instagram kullanıcıları takibe takip yoluyla birbirlerini takip etme yoluna gitmektedirler. Bu şekilde takipçi sayısını arttırabilmektedirler. Rahatsız edilme, Instagram fotoğrafların altına istenmeyen yorumlar yazılma gibi bazı durumlarda ise birbirlerini takip eden kişiler ya karşılıklı olarak ya da tek taraflı olarak engelleme yoluna gidiyorlar. Bir süre sonra ise Instagram da engel kaldırmak istediklerinde zorlanabiliyorlar. Bu yazımızda “instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır” kısaca bahsedeceğiz.

instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır

instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır

Instagramda engellediğiniz kişi yada kişileri Instagram arama özelliğini kullanarak bulamazsınız. Engellediğiniz kişiler arama özelliğinde de kaybolmaktadır. Instagramda engellediğiniz kişiyi görmek ve engelini kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz;

  1. Instagram uygulamasını açınız.
  2. Instagram profil sekmesine geçiş yapın.
  3. Açılan sekmede sağ üst köşede bulunan alt altta 3 çizgi simgesine dokunun.
  4. Açılan sekmede hemen aşağıda bulunan Ayarlar sekmesine dokunun.
  5. Açılan sayfada aşağı doğru gelin ve Engellenen Hesaplar yazısına tıklayın.
  6. Burada Instagram da engellediğiniz kişinini engelini kaldırabilirsiniz.

Instagram da istediğiniz bir kişiyi engellemek için kişinin profil sayfasına gelip sağ üst köşede bulunan alt alta 3 noktaya tıklayın. Burada Engelle yazısına tıklayıp Evet, eminim seçeneğini seçerek engelleme yapabilirsiniz.

Instagram da birden fazla kişiyi engellemiş iseniz, bu kişilerin engellerini tek tek kaldırmanız gerekmektedir. Toplu engel kaldırma gibi bir durum söz konusu değildir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.