BloginstagramSosyal Medya

Instagram Fotoğrafları PC’ye Toplu İndirme

Instagram bütün fotoğraflarınızı arşiv gibi saklamakta ve orada paylaştığınız fotoğrafların bir galerisi olmaktadır. Fakat yinede bazı sebeplerden ötürü fotoğraflarınızı toplu olarak indirmek isteyebilirsiniz. Genelde bir tek bir mobil cihazdan bütün fotoğraflar paylaşılırsa bu fotoğraflar cihazda Instagram klasöründe saklansa da uzun vadede kimsenin aynı telefonu kullanmadığı aşikâr. Ayrıca fotoğrafları bilgisayarınızda veya harici bir yerde saklamak isteyebilirsiniz. Mesela eğer Instagram hesabınızı kapatmak isterseniz ve fotoğraflarınızı da yedeklemek istiyorsanız Instagram fotoğrafları pc’ye toplu indirme için programsız yolu oldukça basit. Bu yol sayesinde bütün Instagram arşivinizi tek seferde bilgisayarınıza indirmeniz mümkün olacak.

Öncelikle Instagram Hesabınıza Girin

Öncelikle bilgisayarınızda ki tarayıcıdan Instagram hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Buradan sağ üstte bulunan insan figürü gibi olan profil sayfasına yönlendiren butona basınız. Daha sonra çark simgesine benzeyen ve ayarların yapıldığı butona basarak gizlilik ve güvenlik sekmesini seçiniz.

Gizlilik ve Güvenlik Ayarları

Gizlilik ve güvenlik ayarları üzerinden ekranı aşağıya kaydırmanız gerekiyor. Aşağıda “veri indirme” başlığı altında “indirme talep et” seçeneğini seçiniz. Yeni açılan sayfa üzerinde “Instagram’da Paylaştıklarının Bir Kopyasını Al” başlığı altında sizden email isteyecektir. E-maili yazıp ileri butonuna bastığınız takdirde tekrardan şifre girmenizi isteyecek şifreyi girdikten sonra da 48 saat içinde bilgilendirileceğinizi söyleyen bir ekran açılacaktır.

İşlem Süresi Değişiyor

Bu aşamadan sonra bir adet dosya hazırlanarak e-mailinize indirme linki gönderilecektir. Bu link üzerinden bütün arşivinizi bilgisayara indirme şansı yakalayacaksınız. İndirilecek olan dosya içerisinde bütün resimler, resimlerin yorumları, takip ettikleriniz, sizi takip edenler ve direkt mesajlar gibi ekstra bilgilerde yer almaktadır. Kişinin hesabında ki fotoğraf sayısı ve veri büyüklüğüne göre dosyanın hazırlanma süresi değişiklik gösterebilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu