Sosyal Medya

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarında belki de en önemli konu gizlilik olmaktadır. İyi bir şekilde düzenlenmemiş olan gizlilik ayarları zorbalığa maruz kalmanıza, içeriklerinizin izinsiz olarak paylaşılmasına veya bunlara benzer durumlarla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden fenomen bir hesaba sahip değilseniz ve gizliliğinizden şüphe duyuyorsanız mutlaka Instagram gizli hesap özelliğini kullanmanız gerekmektedir. Bizler de bu içeriğimizde Instagram gizli hesap nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırarak bu özelliğe dair bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Instagram Gizli Hesap Nedir?

Bugün neredeyse tüm sosyal medya platformlarında bulunan gizli hesap özelliği, kullanıcıların paylaşımlarının yalnızca takipçilerine gösterilmesini sağlamakla birlikte, her kişinin sizi takip etmemesini sağlamaktadır. Instagram gizli hesap özelliği ile de profilinizi diğer kişilerden gizleyebilir ve yalnızca tanıdığınız kişilerin paylaşımlarını görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Gizli hesap özelliği aktif hale getirildiğinde mevcut takipçileriniz paylaşımlarınızı görüntülemeye devam edecektir ancak yeni takipçileri sizin onaylamanız gerekecektir. Böylece istenmeyen kişilerin izinsiz bir şekilde profilinize girmesini de engellemiş olursunuz. Ayrıca daha düzenli bir sosyal medya profili oluşturabilir ve gizlilik seviyenizi en üst seviyelere getirebilirsiniz.

Instagram Gizli Hesap Nedir?
Instagram Gizli Hesap Nedir?

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

Sizler de hesabınızı takip etmeyen kişilerden gizlemek istiyorsanız, yalnızca bir buton yardımıyla hesabınızı gizlenmiş konuma getirebilirsiniz. Instagram gizli hesap özelliğini aktifleştirmek için telefonunuzdan uygulamanıza girmeniz ve aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ alt köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak profil sayfasına ilerleyin.
  • Sağ üst köşedeki üç çizgi sembolüne tıklayın ve menüyü açın.
  • Menüde en başta bulunan Ayarlar sayfasına ilerleyin.
  • Seçenekler arasından “Gizlilik” yazısına tıklayın.
  • En baştaki “Gizli Hesap” yazısının üstüne dokunun.
  • Gelen uyarıyı inceledikten sonra “Gizli Hesaba Geç” butonuna tıklayın.
  • Tekrar aynı sayfadan gizli hesaptan çıkış yapabilirsiniz.

Bu işlemler sonucunda hesabınız gizli konuma getirilir ve sizi takip etmeyen kişiler paylaşımlarınızı görüntüleyemezler. Hesabınız gizliyken sizi takip etmek isteyen kişiler ise istek kutunuza düşecektir. Buradan istediğiniz kişilerin isteğini kabul edebilir veya mevcut kişileri çıkarabilirsiniz.

Gizli Hesaplar Görüntülenebilir Mi?

Gizli profilleri direkt olarak görüntüleyebilmek mümkün olmasa da bazı yazılımlar yardımıyla çeşitli veri tabanları oluşturulmakta ve böylece bazı paylaşımların görüntülenebilmesi olasılıklar dahiline girmektedir. Eğer hesabınız gizli olmasına rağmen paylaşımlarınızın başkaları tarafından çeşitli yöntemler ile görüntülenebileceğinden endişeleniyorsanız, hesabımı kim görüntüledi başlıklı uygulamaları kullanabilirsiniz.

Gizli Hesaplar Görüntülenebilir Mi?
Gizli Hesaplar Görüntülenebilir Mi?

Sizler de burada edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak yeni açtığınız veya mevcutta bulunan Instagram hesabınızı görüntülenemez konuma getirebilir ve Instagram gizli hesap yapma işlemini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu noktada platform tarafından sunulan diğer gizlilik özelliklerini de araştırmayı ve denemeyi unutmayın. Daha fazla Instagram içeriği incelemek isterseniz Instagram Gönderiye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu