Sosyal Medyainstagram

Instagram Gönderiye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda Instagram hikayelerinde sıkça müzik paylaşımları görmeye başladık. Oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bu işlem ile birlikte hikayenizde paylaşmış olduğunuz her türlü içeriğin üstüne istediğiniz müziği rahatlıkla ekleyebiliyorsunuz. Fakat bazı kişiler Instagram gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır sorusunu da soruyorlar. Aynı hikayelere eklenebildiği gibi, belirli bir yöntem ile paylaşacağınız veya paylaşmış olduğunuz gönderilere de müzik ekleyebilme imkânınız bulunuyor. Bu noktada fotoğraf paylaşımlarınızın üstüne, duygularınızı daha fazla belirtmek ve etkileşiminizi arttırmak adına müzik ekleyebilirsiniz.

Instagram Gönderiye Müzik Ekleme

Instagram gönderilerinizi daha canlı ve dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız kullanabileceğiniz birçok ek özellik bulunuyor. Bunlardan belki de en önemlisi olan ve genellikle hikayelerde kullanılan müzik ekleme işlemi, birçok kişi tarafından bilinmediği için genellikle gönderilerde karşımıza çıkmıyor. Fakat çeşitli yöntemler yardımıyla Instagram postlarınıza müzik ekleyebilme imkânınız bulunuyor. Bu yöntemleri öğrenerek hemen uygulamaya koyulabilir ve sizler de paylaşımlarınızı birçok müzik ile daha interaktif hale getirebilirsiniz.

Instagram gönderiye müzik ekleme özelliği, ilk olarak ülkemizde kullanılmaya başlanan ve kısa süre içerisinde büyük popülerlik kazanan bir özellik olarak biliniyor. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu özellik genellikle hikâye içerisinde kullanılıyor. Ancak sizler yeni paylaşacağınız gönderilerinize de müzik ekleyebilirsiniz. Geniş Instagram kütüphanesi sayesinde de neredeyse tüm şarkıları bulabilirsiniz.

Instagram Gönderiye Müzik Ekleme
Instagram Gönderiye Müzik Ekleme

Instagram Üzerinden Müzik Ekleme İşlemi

Her şeyden önce Instagram gönderilerinize müzik eklemek istiyorsanız, uygulamanızın güncel olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bunun için Play Store veya App Store gibi mağazalara girerek Instagram uygulamasını aratabilir ve güncelleme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Daha sonrasında içeriğinizin paylaşılıp paylaşılmamasına göre alt başlıklarımızı inceleyerek Instagram gönderiye müzik ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Paylaşılan Gönderiye Müzik Ekleme

Yeni paylaşmak istediğiniz herhangi bir gönderiye müzik eklemek istiyorsanız, paylaşım ekranında gerekli adımları uygulayarak istediğiniz müziğin eklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada herhangi ek bir işlem yapmanıza gerek duyulmayacaktır.

 • Instagram uygulamasını açın ve hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan “+” sembolüne tıklayarak yeni gönderi seçeneğini işaretleyin.
 • Fotoğrafınızı veya fotoğraflarınızı yükledikten sonra çeşitli efektleri ve düzenlemeleri uygulayın.
 • Paylaşım ekranına geldiğinizde etiketleme, konum ekleme ve açıklama yazma kısmının altında bulunan “Müzik Ekle” butonuna tıklayın.
 • Eklemek istediğiniz müziği arayarak bulun ve seçin.
 • Müzik aralığını belirleyin.
 • Tüm işlemleri tamamladıktan sonra kaydedin ve içeriğinizi paylaşın.

Adımları uygulamanız ve gönderiyi paylaşmanızın sonucunda, seçmiş olduğunuz müzik gönderinizi gören herkesin telefonunda otomatik olarak çalınacaktır. Böylece o müzik fotoğrafınız ile özdeşleştirilebilecektir. Daha sonrasında mevcut müzikten rahatsız olmanız durumda ise bir sonraki başlığımızı inceleyerek değişimin nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

Yeni Paylaşılan Gönderiye Müzik Ekleme
Yeni Paylaşılan Gönderiye Müzik Ekleme

Daha Önceden Paylaşılmış Olan Gönderiye Müzik Ekleme

Daha önceden içerisine müzik eklemiş olduğunuz veya müzik bulunmasa da eklemek istediğiniz gönderi veya gönderileriniz bulunuyorsa, yine birkaç adımda müzik değiştirme ve ekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Fakat bu noktada videolara, Reels paylaşımlarına ve aşırı eski tarihli paylaşımlara müzik ekleyemeyeceğinizi unutmamanız gerekiyor.

 • Instagram uygulamasına girin ve müzik eklemek istediğiniz gönderiyi profiliniz üzerinden bulun.
 • Gönderinin sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sembolüne tıklayın.
 • Açılan menüde yer alan “Düzenle” butonuna dokunun.
 • Sayfanın en altında yer alan “Müzik Ekle” butonuna tıklayın.
 • Eklemek istediğiniz müziğinizi seçin ve aralığını belirleyin.
 • İşlem tamamlandıktan sonra sağ üstte bulunan tik işaretine tıklayarak gönderiyi kaydedin.

Kaydet butonuna bastıktan sonra gönderinizdeki müziği dinleyebilirsiniz. Bu müzik tüm takipçileriniz tarafından görüntülenebilir ve dinlenebilir. Belirtilen işlemi tüm gönderilerinizde yaparak hepsini etkileşimli hale getirebilmeniz de mümkündür.

Üçüncü Taraf Uygulamalar ile Müzik Ekleme

Eğer yalnızca bir fotoğrafın arkasına şarkı eklemek yerine fotoğraflardan kolaj veya slayt hazırlamak istiyorsanız üçüncü taraf yazılımları kullanabilirsiniz. Bu yazılımlar yardımıyla oluşturabileceğiniz müzikli fotoğrafları, Whatsapp gibi platformlarda da paylaşabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun için en çok tercih edilen uygulama InShot olmaktadır. InShot ile birlikte birden fazla fotoğrafı veya videoyu bir araya getirebilir, arkasına istediğiniz müziği ekleyebilir ve çeşitli geçiş efektleri ile videonuzu güzelleştirebilirsiniz. Daha sonrasında buradaki çalışmanızı kaydederek istediğiniz platformda paylaşımını sağlayabilirsiniz.

Üçüncü Taraf Uygulamalar ile Müzik Ekleme
Üçüncü Taraf Uygulamalar ile Müzik Ekleme

Sizler de içeriğimizde edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak Instagram gönderiye müzik ekleme işlemini gerçekleştirebilir ve içeriklerinizi daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Bunun yanında çeşitli ögelerin eklenmesini sağlayarak etkileşimlerinizi ciddi oranda arttırabilmeniz de mümkündür. Bu yüzden mümkün olduğunca çok Instagram özelliğini kullanmayı unutmayın. Benzer bir özellik olan Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu