Kapat
Instagram Grup Görüntülü Konuşma
Android 202 views 0

Instagram Grup Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Instagram Grup Görüntülü Konuşma Instagram‘ın yeni özelliğinden bir tanesidir. BIP ve WhatsApp’dan sonra Instagram da grup görüntülü konuşma özelliği ile grup görüntülü konuşmada söz sahibi olmayı amaçlamaktadır. Grup görüntülü görüşme sayesinde modern dünyada ve iş hayatında bir çok alışkanlığın değişebileceğini göstermektedir. Grup görüntülü görüşmede şu an itibarı ile en fazla grup sayısını BIP Messenger uygulaması sağlamaktadır. BIP Messenger an itibarı ile 6 kişilik görüşmeye izin vermektedir. WhatsApp’da ise bu sayı en fazla 4’tür. Instagramda da bu sayı 4’tür. Teknolojinin çok hızlı geliştiğini varsayarak grup görüntülü görüşmede grup sayısı zaman içerisinde gittikçe artacaktır. Grupta ki kişi sayısının artması cep telefonlarının özelliklerinin artması ile mümkün olmasına bağlı görünmektedir. Şimdi ise Instagram da grup görüntülü konuşma nasıl yapılmaktadır, adım adım anlatıma bakalım.

Instagram Grup Görüntülü Konuşma

Instagram Grup Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Instagram da grup görüntülü konuşma yapmak için aşağıda belirtilen adımları izleyiniz.


  1. Instagram uygulamasına giriş yapın.
  2. Sağ üst köşede bulunan mesaj gönderme simgesine dokunun.
  3. Açılan sekmede sağ üst köşede bulunan + simgesine dokunun.
  4. Açılan sekmede grup görüntülü yapmak istediğiniz kişileri listeden seçin ve grubunuza bir ad verin.
  5. Grubunuzu oluşturduktan sonra grup içerisinde sağ üst köşede bulunan kamera simgesine dokunun.

Instagram Grup Görüntülü Konuşma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  1. Grup görüntülü konuşma internet hakkınızın çok çabuk tükenmesine neden olacaktır.
  2. Grup görüntülü konuşma yaptığınız telefonun özelliklerine bağlı olarak görüntülü konuşma esnasında donma sorunu yaşayabilirsiniz.
  3. Görüntülü konuşma devam ederken konuşmadan ayrılabilirsiniz. Gruptaki görüntülü konuşma devam edecektir.
  4. Herhangi bir grup görüntülü konuşmaya sonradan dahil olabilirsiniz. Bu grup yöneticisinin sizi gruba davet etmesi ile mümkündür.
  5. Grup görüntülü konuşmaya dahil olamıyorsanız bunun nedeni grupta izin verilen kişi sayı dolmuştur. Görüntülü konuşmaya dahil olamamanızın bir diğer neden ise internetinizden kaynaklanıyor olabilir.

Grup görüntülü konuşma zaman içerisinde nereye kadar ilerleyecek şu an itibarı ile belli değil ama insanların hayatında bir çok davranışı değiştireceğe benzemektedir. Zaman içerisinde bu değişikliklere hep beraber şahit olacağız. Cep telefonu operatörleri de de en kısa zamanda grup görüntülü konuşma için müşterilerine uygun paketler sunmaya başlayacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.