BloginstagramSosyal MedyaWindows

Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

En fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram her gün farklı bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek amacıyla kendini sürekli olarak yenileyen uygulamanın bu nedenden dolayı da belirli zamanlarda güncellenmesi gerekiyor.

Bu yüzden sıklıkla gündeme gelen instagram güncelleme nasıl yapılır sorusu kullanıcıların gerçekleştireceği basit birkaç işlem sayesinde kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlar ile Windows özellikli bilgisayarlar ve telefonlarda Instagram güncelleme işleminin farklı şekilde yapıldığının bilinmesi gerekiyor.

Android Cihazlarda instagram Güncellemesi

Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden Instagram uygulaması güncellenirken Google Play Store üzerinden işlemi yapılması gerekiyor. Bunun için Google Play Store’a giriş yapılıp sol üst köşede yer alan uygulamalarım bölümünden güncelleme isteyen uygulamalar rahatlıkla görüntülenebiliyor. Güncellenmesi gereken uygulamaların bulunduğu bu bölümden Instagram’ı güncelleye, dokunarak işlem kısa sürede halledilebiliyor.

instagram Güncelleme Nasıl Yapılır
instagram Güncelleme Nasıl Yapılır

Ayrıca bu yöntemle Android cihazlardaki tüm oyun ve uygulamaların güncellemeleri de kolaylıkla ve kısa sürede yapılabiliyor. Diğer bir yöntemde ise Google Play Store’a giriş yapılarak Instagram uygulaması aratılmalı sonrasında ise bulunan uygulamanın yanında bulunan güncelle bölümüne dokunularak işlemin tamamlanması sağlanmalıdır.

APK dosyası üzerinden instagram güncelleme

APK dosyası üzerinden Instagram güncelleyebilmek için belirli ayarlamaları yapmak gerekmektedir. Bu işlem için ilk olarak uygulamalar bölümden ayarlara oradan ise güvenlik ve bilinmeyen kaynaklar kısmına giriş yapılarak bilinmeyen uygulamaların kurulumuna izin ver bölümünün tuşlanması gerekmektedir. Sonraki aşamada Instagram uygulaması APK’ya indirilerek güncellenmekte ve sonrasında ise rahatlıkla bilgiler gelerek kullanılmaya başlanmaktadır.

iPhone cihazlarda Instagram güncelleme işlemi

iPhone cihazlarda Instagram güncelleme işlemi Android cihazlarda yapılan işlemlere fazlasıyla benzemektedir. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Instagram’ı güncellerken cihazın Ayarlar bölümünden iTunes ve App Store menüsüne giriş yapılmalıdır.

Burada bulunan otomatik indirmeler sekmesi adı altından güncellemelere ulaşılmalı bu menü sayesinde de Instagram güncellemesini bularak başlatmak gerekmektedir. Eğer ki yapılmak istenilen güncelleme bu bölümde bulunmuyor ise arama kısmından aratılarak güncelleme işlemi bulunmalı ve onay işlemi verilerek Instagram güncellemesinin yapılması sağlanmalıdır.

Windows Instagram güncelleme

Windows işletim sistemine sahip bilgisayar ve telefonlarda Instagram uygulamasını güncellemek için Microsoft Store üzerinden işlem yapmak gerekiyor. Microsoft Store mağazasına giriş yapıldıktan sonra burada bulunan uygulamalar bölümünden Instagram güncelle bölümüne dokunulmalı ve basit bir şekilde güncelleme işlemi yapılmalıdır. Gerçekleştirilen işlem sayesinde Instagram güncellemesi kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Ayrıca bakınız: instagram yüklenmiyor sorunu ve çözümü

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu