instagramWindows

Instagram Hesabım Çalındı, Instagram Şifremi Unuttum. Nasıl Geri Alabilirim?

“Instagram Hesabım Çalındı” son zamanlarda internette en fazla aranan konular arasına girmiştir, İnstagram hesabının bir başkası tarafından çalınmasının bir çok nedeni bulunmaktadır. Bunların en başında ise internette dolaşan instagram takipçi satan web sitelerinden kaynaklanmaktadır.

Bu siteler instagram takipçi arttırma altında sizden web sitelerine üye olmalarını istemekte, daha sonra sizden instagram kullanıcı adı ve şifrenizi talep etmektedirler. Yada kişilere instagram tarafından gönderilmiş gibi gönderilen e-postalarda instagram şifresini güncelleme altında şifre ve kullanıcı adı bilgileri talep edilmektedir.

Diğer bir yol ise çok basit şifre belirlemelerinden kaynaklanmaktadır. Doğum tarihi kullanmanız, tuttutuğunuz takımı şifreleriniz de kullanmanız şifrenizin çalınmasına yol açabilir. Peki çalınan instagram hesabı nasıl geri alınabilir.

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram hesap güvenliğini sağlamak için e-posta ve cep telefonu numaralarını kullanmaktadır. Bu sayede instagrama girişte sorun yaşayanlar için “Şifreni mi unuttun” seçeneği ile çalınan instagram hesabını geri olmak mümkün olabilir. Bu seçeneğe tıklayarak e-posta adı veya kullanıcı adı ve cep telefonu numarası ile instagram hesabınızı geri almanız mümkün olabilir. Tabi aklınıza şu soruda gelebilir. Çalınan instagram hesabının e-postası ve şifresi değişti ise ne yapmalısınız. İşte detaylar;

Instagram Hesabım Çalındı. Nasıl Geri Alabilirim?

İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim? İnstagram kullanıcıları tarafından en çok yapılan başvurulardan birisidir. Hesabının çalındığını düşünenler, Instagram sistemine hesap oluşturduğu e-posta adresini kullanarak hesabın kendinize ait olduğunu gösterir mesaj göndermeniz gerekiyor. İnstagram yönetimi hesabınızı ve göndermiş olduğunuz mesaj içeriğini inceleyerek karşılaştırma yapan ve uyumlu olduğunu gördüğünde size yeni giriş bağlantısı gönderecektir.

Mail adresinize gelen yeni bağlantı üzerinden hesabınıza erişebilir ve şifrenizi güçlü olacak şekilde değiştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi geri alabilmek için Instagram hesabınızı oluştururken kullandığınız e-posta adresinin aktif olması önemlidir. Hesap bilgilerinizin ve telefon numaranızın güncel olması önemlidir. Peki e-posta adresiniz, cep telefonu numaranız, yada kullanıcı adınız değişmişse yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Instagram destek ekibine hesabınızın çalındığı yada başkasının eline geçtiğini anlatan bir başvuru yapmalısınız.
  • Başvurunuzda kullandığınız son şifreler, paylaşımlar ve arkadaşlardan bahsetmelisini
  • Başvurunuza bir de kendi fotoğrafınızı eklemelisiniz.
  • Başvurunuza ek olarak güncel e-posta yada cep telefonu numaranızı eklemeyi unutmayınız.
  • İnceleme yapıldıktan sonra SMS yada e-posta ile bilgilendirme yapılacaksınız.

Instagram Şifreni mi Unuttun?

İnstagram kullanıcıları, hesaplarına giriş yaptıkları bölümde şifreni mi unuttun? Seçeneği yer almakta ancak kullanıcılar ihtiyaçları olana kadar bu seçeneğin farkında olmazlar. Şifrelerini unuttuklarında ya da yanlış şifre yazdıklarında bu seçeneğin farkına varırlar.

Şifresini unutan kullanıcılar bu seçeneği kullanarak, şifrelerini yeniden almaya çalışırlar. Şifreni mi unuttun? Butonu tıklandığında, yeni bir sayfa açılır ve e-posta, telefon veya kullanıcı adı yaz giriş bağlantısı gönder butonu tıklanarak, yeni bağlantının gönderilmesi sağlanır. E-posta adresinize gelen yeni bağlantı sizi şifre sıfırlamaya yönlendirecek ve kendiniz için yeni şifre belirlemenizi sağlayacaktır.

Instagram Şifre Güvenliği

Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarına girişi sağlayan şifrelerin güvenli olması en önemli konudur. Şifrelerin güvenli olabilmesi için başkaları tarafından kolay tahmin edilebilir olmama özelliğinde olması gerekir. Aynı zamanda oluşturduğunu şifre unutmayacağınız özellikler taşımalıdır.

Özel karakterlerin kullanılması İnstagram şifrelerini daha güçlü yapacaktır. İnstagram hesaplarını çalmaya çalışanlar, kullanıcıların şifrelerini tahmin etmeye çalışarak hesaplara erişim yapmaya çalışırlar. Bu durumlar karşısında mağdur olmamak için şifrenin güvenliğine önem vermek gerekiyor. Hackerler tarafından hesaplar çalındığında, giriş şifresi, telefon ve e-posta adresi değiştirilerek hesaba giriş tamamen engellenebiliyor.

Instagram Hesap Güvenliği

İnstagram kullanıcıları, hesap güvenlikleri için şifrelerini farklı kişilerle paylaşmamalıdır. Bazı kullanıcılar hesap kasma ya da beğeni sayısı artırma işlemleri için şifrenizi başkaları ile paylaştığınızda şifrenizin değiştirilmesine neden olabilirsiniz. Hesap güvenliğini sağlayabilmek için ücretsiz hizmete veren uygulamalardan uzak durulmalıdır. Ayrıca kullanılan bilgisayar ve mobil cihazların virüs saldırılarına karşı korunaklı olması gerekiyor. Çeşitli virüsler giriş sırasında yazdığınız şifrelerinizi başka yerlere gönderebilecektir.

Ayrıca bakınız: instagramda yeni hesap açamıyorum

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu