Ana Sayfa instagram instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

Bu yazımızda sizlerle bir çok instagram kullanıcısının başına gelen instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesidir. Kullanıcısının bu kadar çok olması nedeniyle de bazı sorunları beraberinde getiriyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise Instagram hesabınızın çalınması bir diğer adıyla ise hesabınızın hacklenmesidir.

Instagram Hesabının Çalınması Ne Demektir?

Instagram hesabınızın çalınması demek hesabınızın tamamıyla başka kullanıcıların yani hackerların eline geçmesi demektir. Yani bir diğer şekliyle Instagram hesabınızın şifresinin başka biri tarafından şifresinin kırılması ve Instagram hesabınızın tüm bilgilerine başkası tarafından ulaşılması anlamına geliyor. Bu durum birçok Instagram kullanıcısının başına gelebilen bir durumdur. Instagram hesabınızın başkasının eline geçtiğinizi düşündüğünüz an çok hızlı bir şekilde yardım almanızda büyük fayda vardır.

Çalınan Instagram Hesabına Ne yapılır?

Instagram hesabınızın başkasının eline geçtiği an bu işlemi yapan kişilerin amacına göre kullanılır. Örneğin Instagram hesabınız çalındığında dolandırıcılık için kullanılabilir. Instagram hesabınızdaki arkadaşlarınızdan kart bilgileri istenebilir. Böyle durumları engellemek için Instagram hesabınızın güvenliğini maksimum seviyede tutmanız gerekiyor.

instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

instagram Hesabım Çalındı

Instagram hesabınız çalındı ve siz hesabınızı geri kurtarmak istiyorsunuz. Bu durumda ilk akla gelen soru ise çalınan hesabını geri alma işlemi için ne yapmanız gerektiğidir. Çalınan hesabını geri alma işlemi Instagram.com aracılığı ile yapabildiğiniz gibi daha farklı yolları da bulunuyor. Bu yollardan bir tanesini kısa bir şekilde özetleyelim. Instagram uygulaması giriş sayfası üzerinden ‘Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al’ butonunu tıklamanız gerekiyor.

Bu sayfada hesabına eriş, kullanıcı adı veya e-posta kullan butonunu tıklamanız gerekiyor. Burada giriş yaparken kullanıcı adınız büyük ihtimalle değiştirildiği için hala sizi takip eden arkadaşlarınızdan güncel kullanıcı adınızı öğrenmeniz gerekiyor. Yeni kullanıcı adınızı öğrendikten sonra kullanıcı adınızı girin ve sağ ok diyerek ilerleyebilirsiniz. Instagram hesabınızı bulduğunda size seçenekleri gösterir.

Eğer seçenekler size uygun değilse ‘daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?’ butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Bu aşamada Instagram size daha fazla soru yöneltecektir. Bu bilgileri en doğru şekilde girmeniz gerekiyor. Bilgilerinizi doldurduktan sonra ise yapmanız gereken sadece beklemenizdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Klavyede TL İşareti ₺ Nasıl Yapılır? TL İşareti Kopyala ₺

Bu yazımızda sizlerle klavyede TL işareti nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Dünya üzerinde kullanılan birçok para biriminin bir sembolü vardır. Türkiye’de para...

Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

(✔) Tik işareti Word ve Excel gibi bilgisayar programlarında kullandığımız işaretlerin başında gelir. Hazırladığımız sunumlarda, ödevlerde Word ve Excel de bu...

Sonsuzluk İşareti (∞) Klavyede Nasıl Yapılır ve Kopyala

Sonsuzluk işareti (∞), bir diğer adıyla lemniskat eğrisi, başı ve sonu olmayan, sonsuza kadar var olacak anlamında kullanılan bir simgedir. Bu işaretinin...

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Hızlı Bağlanma Güncel

Türk Telekom kullanıcıları herhangi bir soruları olduğunda ya da bir sorunla karşı karşıya olduğunda internetten Türk Telekom müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma ...

Son Yorumlar