BloginstagramSosyal Medya

instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Bu yazımızda sizlerle bir çok instagram kullanıcısının başına gelen instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlardan bir tanesidir. Kullanıcısının bu kadar çok olması nedeniyle de bazı sorunları beraberinde getiriyor. Bu sorunlardan en büyüğü ise Instagram hesabınızın çalınması bir diğer adıyla ise hesabınızın hacklenmesidir.

Ayrıca bakınız: instagram mail adresi nasıl değiştirilir?

Instagram Hesabının Çalınması Ne Demektir?

Instagram hesabınızın çalınması demek hesabınızın tamamıyla başka kullanıcıların yani hackerların eline geçmesi demektir. Yani bir diğer şekliyle Instagram hesabınızın şifresinin başka biri tarafından şifresinin kırılması ve Instagram hesabınızın tüm bilgilerine başkası tarafından ulaşılması anlamına geliyor. Bu durum birçok Instagram kullanıcısının başına gelebilen bir durumdur. Instagram hesabınızın başkasının eline geçtiğinizi düşündüğünüz an çok hızlı bir şekilde yardım almanızda büyük fayda vardır.

Çalınan Instagram Hesabına Ne yapılır?

Instagram hesabınızın başkasının eline geçtiği an bu işlemi yapan kişilerin amacına göre kullanılır. Örneğin Instagram hesabınız çalındığında dolandırıcılık için kullanılabilir. Instagram hesabınızdaki arkadaşlarınızdan kart bilgileri istenebilir. Böyle durumları engellemek için Instagram hesabınızın güvenliğini maksimum seviyede tutmanız gerekiyor.

instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

instagram Hesabım Çalındı

Instagram hesabınız çalındı ve siz hesabınızı geri kurtarmak istiyorsunuz. Bu durumda ilk akla gelen soru ise çalınan hesabını geri alma işlemi için ne yapmanız gerektiğidir. Çalınan hesabını geri alma işlemi Instagram.com aracılığı ile yapabildiğiniz gibi daha farklı yolları da bulunuyor. Bu yollardan bir tanesini kısa bir şekilde özetleyelim. Instagram uygulaması giriş sayfası üzerinden ‘Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al’ butonunu tıklamanız gerekiyor.

Bu sayfada hesabına eriş, kullanıcı adı veya e-posta kullan butonunu tıklamanız gerekiyor. Burada giriş yaparken kullanıcı adınız büyük ihtimalle değiştirildiği için hala sizi takip eden arkadaşlarınızdan güncel kullanıcı adınızı öğrenmeniz gerekiyor. Yeni kullanıcı adınızı öğrendikten sonra kullanıcı adınızı girin ve sağ ok diyerek ilerleyebilirsiniz. Instagram hesabınızı bulduğunda size seçenekleri gösterir.

Eğer seçenekler size uygun değilse ‘daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?’ butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Bu aşamada Instagram size daha fazla soru yöneltecektir. Bu bilgileri en doğru şekilde girmeniz gerekiyor. Bilgilerinizi doldurduktan sonra ise yapmanız gereken sadece beklemenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu